11.12.2010 11:57

Autor: Zylka

Texas we Wrocławiu

Kategorie: Czytelnia, Relacje z koncertów

Wykonawcy:


ryska_firlej.jpg Texas we Wrocławiu

Rykarda Parasol zmieniła Firlej w westernowską tawernę, publiczność w kowboi i szeryfów, a sama swoją muzyką, jak za pomocą lasso złapała wszystkich, wszystkich co do jednego.

I to bez pomocy rewolweru, a łapać było kogo, bo w Firleju pojawiało się około trzech setek sympatyków “Ryśki”, co w Firleju nie zdarza się często.

Koncert rozpoczął się punktualnie, co było nie mniejszym zaskoczeniem dla tłoczących się na schodach ludzi, niż cyklicznie spadający corocznie śnieg dla drogowców. Ale. Przecież, to Gary Cooper dzięki temu, że w samo południe stawiał się punktualnie przeszedł do legendy. Rykarda bierze przykład z najlepszych.

Na scenie zjawiła się ich trójka, perkusista, gitarzysta i Ona – krwisto amerykańska, o charyzmie, którą według mojej teorii zawdzięcza ukrywanemu faktowi bycia chrzestną Johnego Cash’a i emocjach, które pielęgnowała przez wspólne urwanie się z lekcji na fajkę z PJ Harvey. (ciąg dalszy teorii autora)

Koncert pochłonął wszystkich, ze wzajemnością po obu stronach mikrofonu. Setlistę w znacznej części wypełniły oczywiście kompozycje z najnowszej płyty Rykardy “For Blood And Wine”. I tytuł ten znajdował swoje odbicie w ekspresji utworów, sile rażenia jakiej poddawana była publika. Marzeniem zgromadzonych byłoby zaprosić Rykardę na lampkę wina, a jeżeli wino to z krwi by pochodziło – tym lepiej!

Prawie dwugodzinny koncert doczekał się, jak każdy dobrze przyjęty występ bisu… tyle, że w tym przypadku bisy były aż trzy. Jeżeli więc przyjmiemy, że energia wytworzona przez relację publiczności z artystą rośnie wprost proporcjonalnie do ilości bisów – koncert ten należy określić mianem rewelacyjnego. I spokojni możemy być o powrót Rykardy do jej nieocenionej, polskiej publiczności. Nie przypominam sobie artysty, który z takim żalem mówiłby “This is a last song”.

Krzysiek Żyła
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.