05.05.2009 23:23

Autor: Łukasz Mróz

Salif Keita i Kapela ze Wsi Warszawa w Zabrzu

Kategorie: Aktualności

Wykonawcy: |


salif-keita.jpg Salif Keita i Kapela ze Wsi Warszawa w Zabrzu

28 maja w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca na Jaz Festiwalu Muzyki Improwizowanej wystąpią Salif Keita oraz Kapela ze Wsi Warszawa.

Już po raz 15. zorganizowany zostanie w Zabrzu Jaz Festiwal Muzyki Improwizowanej, a jeden z koncertów odbędzie się właśnie w Domu Muzyki i Tańca. Sądząc po zapowiedzianych artystach, którzy wezmą udział w tym projekcie możemy być pewni, że lepszego balsamu dla uszu nigdzie nie znajdziemy. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Jazzowa Asocjacja Zabrze.

Salif Keita – “The Mansa of Mali”

Salif Keita to grający od 35 lat malijski artysta, który pochodzi z książęcej rodziny. Poza tym jest twórcą muzyki filmowej, a jego dyskografia składa się z 15 pozycji. Salif powszechnie uważany jest za gwiazdę world music.

Kapela ze Wsi Warszawa – “Sowa”

Kapela ze Wsi Warszawa to grający od 1997 roku nasz rodzimy zespół, który pojawi się na Jaz Festiwalu już po raz trzeci. Choć upodobali sobie ludowe melodie, które grają przy użyciu archaicznych instrumentów i z wykorzystaniem tzw. białego głosu, to w ich wykonaniu nabierają one zupełnie nowej jakości i zaskakującej nowoczesności. Dzięki temu muzyka ta jest przystępna i zrozumiała dla współczesnego odbiorcy.

źródło: www.dmit.com.pl
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.