27.01.2010 13:01

Autor: Sandra Kmieciak

Pustki w Łodzi Kaliskiej

Kategorie: Czytelnia, Relacje z koncertów

Wykonawcy: |


pustki-07.jpg Pustki w Łodzi Kaliskiej

Trasa koncertowa zespołu Pustki, promująca ich najnowszy album “Kalambury”, dobija do półmetka. 21 stycznia grupa zawitała do Łodzi Kaliskiej. Przyznać muszę, że w ich ostatnim koncercie miałam okazję uczestniczyć trzy lata temu w warszawskiej Hydrozagadce. Po tamtym wydarzeniu najbardziej zapadła mi w pamięć fraza z utworu “Słabość chwilowa”: “męczę się kiedy męczę się kiedy męczę się kiedy męczę się…”. Tym razem o mękach nie było mowy.

Koncert nieszczególnie długi, ale intensywny. Oprócz utworów z krążka “Kalambury”, grupa zagrała także sporą część materiału, jaki znalazł się na poprzedniej płycie “Koniec kryzysu”, a także kilka starszych kawałków, choć te były w zdecydowanej mniejszości. Setlista dobrana znakomicie, Pustki miały okazję pokazać swoją muzykę z różnych stron. Choć tak, jak po warszawskim koncercie najbardziej do mojej wyobraźni dotarła “Słabość chwilowa”, tak po łódzkim “Parzydełko” i fragment jego tekstu: “nie chcę teraz wiosny“. Kiedy na zewnątrz klubu panowała temperatura -16 stopni C., która absolutnie nie zachęcała do wychodzenia z niego, podejrzewam, że nie tylko ja nie chciałam usłyszeć takiego życzenia.

Koncert w Łodzi Kaliskiej już za nami, ale trasa koncertowa trwa dalej. Oto miejsca gdzie możecie w najbliższym czasie spodziewać się Pustek:

28.01 Katowice, Cogitatur
29.01 Tarnów, Tarnowskie Centrum Kultury
30.01 Częstochowa, Teatr From Poland

Natomiast w Łodzi Kaliskiej najbliższy koncert już 4 lutego. Zagra grupa Kariera. Nowy, ciekawy, projekt muzyków zespołów Robotobibok, Von Zeit i Małe Instrumenty. Teraz do posłuchania na MySpace, a już niebawem live!

Sandra Kmieciak

Zdjęcia z koncertu:

  pustki-08.jpg
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.