06.09.2008 01:35

Autor: anca

Nieprzyzwoici The Spinto Band

Kategorie: Czytelnia, Felietony

Wykonawcy:


the-spinto-band.jpg Tenże niemoralny (to właśnie oznacza słowo spinto po włosku) zespół tworzy pięciu muzyków: Jon Eaton, Nick Krill, Thomas Hughes, Jeffrey Hobson, Sam Hughes i Joey Hobson. Pochodzą ze stanu Delaware, na wschodnim wybrzeżu USA (mnie ta nazwa nic nie mówi, ale ponoć stamtąd eksportuje się znane produkty do przechowywania żywności Tupeerware…).

Cóż, Spinto Band nie są jeszcze tak dobrze znani jak ta firma, ale posiadają ku temu spore predyspozycje. Początkowo supportowali takie zespoły jak Arctic Monkeys czy The Kooks, teraz mają już swoją własną trasę, w którą pewnie niebawem wyruszą promować drugi w karierze album “Moonwink” (premiera 8. września 2008 r.).

Chłopaki nieźle sobie radzą na scenie – grają na pełnym luzie, wprowadzając swobodną atmosferę na swoich koncertach. Nie brak im na pewno poczucia humoru, bo do wygłupiania się są pierwsi. Słychać to zresztą także na nagraniach (choćby otwierająca ich poprzedni album “Nice And Nicely Done” piosenka “Did I Tell You”, która zaczyna się delikatnymi arpeggiami na klawiszach, by za chwilę usłyszeć odgłos wciąganej kasety i totalną zmianę nastroju, kiedy wchodzą gitary i perkusja. Albo cyrkowa melodyjka, która wita odwiedzających ich oficjalną stronę).
The Spinto Band gra radosną, niewymuszoną indie-rockowo-popową muzykę. Co prawda, nie prezentują swoją twórczością nic szczególnie odkrywczego, ale zważywszy na ich potencjał, mogą nas jeszcze zaskoczyć. Z drugiej strony, skoro dobrze czują się w takiej stylistyce, i naprawdę takie granie im dobrze wychodzi, to po co mieliby je na siłę zmieniać? Ja na razie z tego co usłyszałam jestem usatysfakcjonowana.

“Oh Mandy” (pomysłowy teledysk)

i pierwszy singiel promujący najnowszy materiał – “Summer Grof”

 Anna Lenarcik
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.