Sunday at Devil Dirt

  • Brak kategorii

Sunday at Devil Dirt to audycja i blog poświęcone szeroko rozumianej rockowej alternatywie. Poruszamy się głównie w takich gatunkach jak: indie, garage, punk, neo-psychedelic czy shoegaze. Oficjalnie działamy od kwietnia 2009 roku, jednak muzyki rockowej słuchamy od wielu lat. Znajdujemy wręcz perwersyjną przyjemność w odkrywaniu dobrych, niezależnych i mało znanych zespołów, choć od czasu do czasu zdarza nam się bratać z mainstreamem. Nie ograniczamy się do powielania cudzych opinii – na każdy temat mamy własne zdanie.

Więcej o naszej działalności znajdziecie na: http://sundayatdevildirt.blogspot.com

Przeszukaj Sunday at Devil Dirt:
Sortowanie wg:   tytułu r  |  daty dodania r
Hey Mr DJ

Hey Mr DJ 15/11/2010

Już w tym miesiącu Late of the Pier zagrają w Warszawie swój DJ set będąc kolejnymi muzykami, którzy odwiedzą nas w trochę niecodziennej dla siebie roli. Czy jednak do końca?


Szóstka na piątkę

Szóstka na piątkę 19/10/2010

Zazwyczaj po imprezach masowych spotykamy głównie głosy krytyki z cyklu “Jak nie powinno się tego robić”. Pierwszy raz mam jednak ochotę napisać “Tak to się powinno robić”. Czemu? Po prostu szósta edycja Free Form Festival wypadła na tyle świetnie, że aż wypada się tym podzielić.


Live Sucks

Live Sucks 15/09/2010

Odwołanie jesiennego koncertu Killing Joke wywołało łatwą do przewidzenia dyskusję oraz po raz kolejny zrodziło pytanie, czy poza festiwalami do naszego kraju opłaca się sprowadzać inne zespoły niż Metalllica i U2.


Fifty fifty, czyli o dyskryminacji na rynku muzycznym

Fifty fifty, czyli o dyskryminacji na rynku muzycznym 12/07/2010

Czy słyszeliście o Guerrilla Girls? Skojarzenia zarówno z guerrillą jak i gorylami są na miejscu. Jest to bowiem anonimowe ugrupowanie radykalnych feministek działające od 1985 roku. Od innych tego typu organizacji różni się tym, że w jego skład wchodzą współcześnie działające artystki, które postawiły sobie za cel demaskowanie dyskryminacji kobiet głównie w świecie sztuki.


Amazing Electronic Talking Cave - "In My Dreams"

Amazing Electronic Talking Cave – “In My Dreams” 26/04/2010

Amazing Electronic Talking Cave to projekt rosyjskiego kompozytora i multiinstrumentalisty Feliksa Bondarewa. Do pobrania mp3.


Królestwo Boże pośród Was jest

Królestwo Boże pośród Was jest 21/04/2010

Na swojej drodze słuchacza muzyki często spotykałem się ze stwierdzeniem, że jakiś zespół czy wykonawca zagrał koncert będący porównywany do misterium czy mszy lub nagrał album bliski boskości. Wiadomo, że tego typu porównania mają tylko na celu podkreślić zachwyt nad jakimś kawałkiem ludzkiej twórczości i nie mają raczej za wiele wspólnego z religią.


Bonnie i Clyde część druga

Bonnie i Clyde część druga 9/03/2010

Ostatnio było o trochę bardziej znanych zespołach. W końcu wspomniane The White Stripes, The Kills i The Raveonettes to pierwsza liga alternatywnego rocka. Teraz pora sprawdzić jak prezentują się mniej znane, co wcale nie znaczy, że gorsze, duety damsko-męskie. Wszystkie trzy nie wyszły jeszcze za bardzo z undergroundu, jednak dzięki namaszczeniu starszych i bardziej znanych kolegów już za jakiś [...]


A pack of cigarettes per song

A pack of cigarettes per song 24/02/2010

W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam postać Felixa Bondareffa działającego jako Amazing Electronic Talking Cave.


Bonnie i Clyde

Bonnie i Clyde 18/02/2010

Pani i pan, pan i pani. Duety damsko-męskie istnieją w świadomości słuchacza muzyki i obserwatora popkultury od dawna. Wystarczy wspomnieć Tinę Turner i jej równie wrednego co utalentowanego męża Ike’a czy przesłodką Nancy Sinatrę i Lee Hazelwooda. Często takie projekty to jednorazowe komercyjne wypadki (wpadki?) mające na celu przypomnienie się słuchaczowi lub wypromowanie jednej ze stron. Rzadziej są to wspomniane przeze [...]


This scene is our responsibility

This scene is our responsibility 4/02/2010

Od razu na wstępie pragnę uprzedzić, że będzie to tekst mocno ideologiczny. Jak kogoś te słowa zniechęcają, to może przestać czytać już teraz. Uwaga, zaczynam.
Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.