RedakcjaPrzemysław Karolczyk

Redaktor naczelny/pomysłodawca

Fascynuje się wszystkim, co twórcze. W 2008 roku najbardziej poruszyli go Bon Iver i Take Away Shows. Efekty tych fascynacji to strona, którą właśnie przeglądacie.

przemekuwolnijmuzyke.pl

Profil last.fm

Wąwał/Tomaszów Mazowiecki


Joanna Kotala

Zastępca redaktora naczelnego

Filolog-rusycysta. Prawdopodobnie tłumacz. Marzy o powrocie na bajkalską wyspę Olchon. Kuchnia to jedno z miejsc, w którym spędza najwięcej czasu, a gotowanie umila sobie muzyką. Różną.

joannauwolnijmuzyke.pl

-

Bełchatów


Katarzyna Borowiec

Dział Aktualności

Kronopio. Nieślubne dziecko Hendrixa i Eugeniusza Rudnika. Licencjonowany filmoznawca, wykształcony dziennikarz. Uważa, że muzyka jest tęczą. Lubi hałas i żyrafy. W wolnych chwilach wprowadza chaos do porządku albo próbuje wyrzucić sześć szóstek na szcześciu kostkach. Karmi zwierzęta w zoo, pije sangrię w parku, poślubi człowieka z łopatą. Wymarzony zawód: granie na grzechotce w My Bloody Valentine. Była na koncercie Godspeeda, więc może umrzeć szczęśliwa.

katarzynauwolnijmuzyke.pl

Profil last.fm

KrakówMaria Grudowska

Dział Patronatów

Urodzona w roku Czarnobyla, w dniu rocznicy śmierci Mikołaja Reja i Janis Joplin. Marzyła o karierze krawcowej, skończyła jako dziennikarka i komunikator międzykulturowy. Od niedawna zafascynowana fotografią, językiem hiszpańskim od dłuższego czasu, muzyką - od zawsze. Sąsiadom w wolnych chwilach puszcza różnorodności: od tanga argentyńskiego po Rammsteina; dostaje nerwicy, gdy słyszy chillout. Prawie zawsze uważa, że ma rację i albo dostaje to, czego chce, albo zmienia zdanie.

mariauwolnijmuzyke.pl

-

Wrocław


Ewelina Malinowska

Dział Czytelnia

Wieczny dzieciak. Była na kulturoznawstwie, studiuje krajoznawstwo i poszłaby jeszcze na inne -znawstwo, bo lubi się znać. Obserwuje, słucha, śmieje się, fotografuje. Nie pije kawy, a żyje. Chciałaby potrafić zorganizować sobie życie i nie zapominać. Lubi, kiedy ludzie wkurzają się na komunikację miejską. Ciągle poszukuje swojego muzycznego Świętego Graala. Po więcej informacji odsyła do Gjerstada.

ewelinauwolnijmuzyke.pl

Profil last.fm

Mońki/Gdańsk


Katarzyna Matuszyńska

Dział Konkursów

Maniaczka koncertowa, której serce należy do Myslovitz (i tego z Rojkiem, jak i z Kowalonkiem). Dotknięta syndromem "szklanego człowieka" nasilającego się podczas zimowych wieczorów. Ciągle poszukuje swego miejsca na ziemi i stara się spełniać swe marzenia. Obecnie studiuje i pomieszkuje w Krakowie.

kasia-muwolnijmuzyke.pl

-

KrakówIlona Nieroda

Dział Utworów

Muzykę kocha i szanuje. Gatunku ulubionego nie ma, choć jako nastolatce wydawało się jej, że jest nim rock. Dzisiaj jest już dużo bardziej otwarta na "dobre prądy muzyczne". Uczulona na fanatyzm personalny, rzeczowy i ideowy. Uwielbia wiejską sielankę i podróże rowerem tam, gdzie oczy poniosą. Choć zorganizowana, to często brakuje jej "na coś" czasu.

ilonauwolnijmuzyke.pl

-

Olsztyn


Tomasz Błaszkiewicz

Umiarkowany indywidualista. Od pewnego czasu muzykę dzieli jedynie na dobrą, złą, ale rokującą oraz taką, którą wypada przemilczeć. Socjolog z wyboru, bronił się z Ciechowskiego. Co zawdzięcza studiom? Od lat nie mógł zrozumieć fenomenu muzyki disco polo. Gdy poznał koncepcję habitusu, jego życie stało się prostsze. Okazyjnie miłośnik futbolu i wczesnych filmów Allena.

tomaszuwolnijmuzyke.pl

-

Trójmiasto/Toruń


Jakub Buszek

Zamiast pisać pracę licencjacką, słucha nałogowo muzyki nie zważając na jej klasyfikację gatunkową: od funku, hip hopu, przez tropicalię, afrobeat, aż do doom metalu. Podobno ma głos podobny do Steffena Möllera. Uważa, że płyty płytami, ale to dopiero koncerty pozwalają na prawdziwe docenienie kunsztu artysty. Sądzi, że czegokolwiek by o sobie nie napisał, w trzeciej osobie i tak będzie brzmiało banalnie.

jakubuwolnijmuzyke.pl

Profil last.fm

KrakówMateusz Grzeszczuk

Jego życiową misją jest wyszukiwanie anglojęzycznych artystów, których utwory lecą w filmach o dojrzewaniu. Podczas rozmowy Fismoll powiedział mu, że bije mu z oczu "głębia", dlatego też na poważnie zajął się przeprowadzaniem wywiadów. Od czasu koncertu Coldplay w Warszawie, co wieczór sprawdza bransoletkę - gadżet, zastanawiając się, czy aby jeszcze nie świeci.

mateuszuwolnijmuzyke.pl

-

Lublin


Małgorzata Lewandowska

Małgorzata - skorpion z urodzenia, fotograf z zamiłowania, mikrobiolog z wyboru. Prawie nigdy nie rozstaje się ze swoim aparatem Henrykiem. Kiedy dorośnie chciałaby być Jamesem Bondem.

gosiauwolnijmuzyke.pl

Profil last.fm

Łódź


Jarosław Kowal

Z wykształcenia pedagog, z zawodu dziennikarz. Współpracuje z między innymi gdańskim klubem Żak, portalem Soundrive oraz Film.org.pl, gdzie zachwala filmy klasy Z. Przez znajomych nazywany "muzycznym śmietnikiem", bo w jednej playliście potrafi zmieścić The Stooges, Suicide Commando, Pjusk, Kylesę i Bootsy'ego Collinsa. W przeszłości pracował przy organizacji ponad czterystu koncertów, ale zdecydowanie woli pisać o muzyce niż rozliczać faktury.

jarekuwolnijmuzyke.pl

Profil last.fm

GdańskSzymon Matlak

Marzyciel i wieczny chłopiec zawieszony z głową w muzyce. Uwielbia dobre kino i wciągające seriale. Zdarza mu się stanąć po drugiej stronie ekranu. Świat muzycznych i filmowych festiwali to jego codzienność. Jest wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Od czasu do czasu lubi być w centrum uwagi.

szymonuwolnijmuzyke.pl

Profil last.fm

-


Tomek Milewski

Muzyka jest dla niego życiem, a życie jest dla niego muzyką. Dlatego jej słucha, pisze o niej i ją gra. Wieczny romantyk, z milionem pomysłów na minutę. Lubi pobujać w obłokach i przeczytać dobrą książkę. Studiuje - a do równowagi duchowej przywraca go joga. Uwielbia podróżować, dlatego też w domu śpi na ziemi, co ma imitować mu życie na walizkach.

tomekuwolnijmuzyke.pl

Profil last.fm

Warszawa


Kuba Serafin

Entuzjasta muzyki wszelakiej z naciskiem na gitary. Niespełniony muzyk, który gra w nikomu nieznanej kapeli. Ma zapędy dziennikarskie, choć w sumie ma pełno chęci rozwoju we wszystkich kierunkach. Człowiek radosny (zazwyczaj), trochę leń (dość często), lecz pełen pogody ducha osobnik, który za pomocą prostych środków chce przekazać pełnię i piękno odbioru muzyki.

kubauwolnijmuzyke.pl

-

WrocławMichał Stępniak

Trzy lata temu napisali o nim: "mężczyzna heteroseksualny z wielką słabością do Morrisseya" i nic się nie zmieniło. Były punkowiec, podobno zna się na filmach (przynajmniej tak wskazuje kierunek skończonych studiów). Na jednym z osiedli kibice Cracovii krzyczą za nim: "rudy pedał". Miał kiedyś dredy i wciąż mu wstyd.

michaluwolnijmuzyke.pl

-

Kraków/Częstochowa


Aneta Wieczorek

Podobno ma czarny charakter i jak przystało na zodiakalnego bliźniaka - dwie twarze: potrafi być słodka jak miód i ostra jak papryczka chilli. Gdy ogarnia ją czarna rozpacz, pomaga jej czarny humor. Często czyta między wierszami. Kocha Ozzy'ego Osbourne'a, Johnny'go Deppa i łosie. Uzależniona od Comy, szpilek, herbaty, filmów Tima Burtona i perfum. W poprzednim wcieleniu była kotem, dlatego wciąż chodzi własnymi ścieżkami. Nie lubi pająków.

anetauwolnijmuzyke.pl

-

Piekary Śląskie


Dorota Szubska

Zdeklarowany zdjęciofob o introwertycznym usposobieniu. Uzależniona od karmelu i dobrej muzyki, nienawidzi guzików. Żyje z rysowania kresek, lecz marzy jej się praca w organizacji pozarządowej. Za swoją największą wadę i zaletę uważa dziurawą pamięć, który pozwala jej na czytanie ulubionych książek po kilka razy i czerpanie z nich takiej samej przyjemności

dorotauwolnijmuzyke.pl

-

Gdańsk/ToruńMichał Wieczorek

Rocznik 88. Warszawiak. Lubi Kraków. Czyta książki podróżnicze i jeździ pociągiem. Studiował bałtystykę, ale od Bałtów woli Bałkany.

wieczuruwolnijmuzyke.pl

Blog

Warszawa


Kasia Wojtasik

Zdecydowanie za późno uświadomiła sobie, że chce być gwiazdą rocka, więc nieudaną karierę sceniczną rekompensuje sobie słuchaniem wszystkiego i wszystkich. Z tego samego powodu próbuje obalić tezę, że pisanie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze (jak dotąd z różnym skutkiem). Oprócz świata bez muzyki nie wyobraża sobie świata bez kawy, paru książek i około sześciu miliardów ludzi.

kasia-wuwolnijmuzyke.pl

Profil last.fm

Warszawa
Współpraca:


Sandra Kmieciak

Teatrolog. Pasjonatka fotografii i literatury. Nigdy nie rozstaje się ze swoim Nikonem. Muzyki słucha nawet gdy śpi. Bywa tu i ówdzie. Przezornie uczy się też francuskiego, bo wywróżono jej kiedyś, że wyjdzie za mąż za Francuza.

sandrauwolnijmuzyke.pl

-

Łódź


Zuzanna Kotala

Na muzykę patrzy przez pryzmat emocji. Ciągle zastanawia się dlaczego rzeczywistość nie jest odzwierciedleniem jej wyobraźni. Lubi się wymądrzać. Najbardziej odpręża się gotując wymyślone przez siebie potrawy. Pracuje w księgowości twierdząc, że nie jest nudna.

zuzannauwolnijmuzyke.pl

-

Łask


Weronika Makowska

Od jakiegoś czasu "bywa w świecie", a odkąd bywa, to co raz mniej chce zapuścić korzenie. Podróże związane są z ukończonym kierunkiem studiów (filologia włoska), jak również z chęcią poznania innej kultury. Mimo to, bez muzyki nie wyobraża sobie nawet wyjść z domu. Ani w ogóle żyć.

weronikauwolnijmuzyke.pl

-

WarszawaAnna Lenarcik

Muzykantka w teorii (dosłownie!) i w praktyce. Miłośniczka trunku zwanego herbatą. Raczej optymistka. Relaksuje się układając puzzle. Do wszystkiego innego zwykle brak jej cierpliwości. Nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie... :P

ancauwolnijmuzyke.pl

Profil last.fm

Łódź


Gościnnie:

Mateusz Cudo

Byli redaktorzy i współpracownicy::

Marcin Bieniek
Łukasz Stasiełowicz

Michał Baniowski
Marek Cieślak
Marek Cisek
Radek Chudzik
Eliza Gaust
Patryk Gochniewski
Jakub Jaworudzki
Karolina Karnacewicz
Michał Karpowicz
Krzysztof Kowalczyk
Mateusz Królik
Filip Lech
Kamila Madajczyk
Łukasz Mróz
Malwina Mus
Marta Paderewska
Marek Pawłat
Agnieszka Pawłowska
Monika Pomijan
Sylwia Sieczkowska
Patryk Siedliński
Katarzyna Sobelga
Marcin Szczepanek
Magdalena Walczak
Jacek Ziobroń
Ania Wojciechowska
Jacek Ziobroń
Łukasz Żurek
Krzysztof Żyła


Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.