09.12.2008 23:50

Autor: przemek

#8 Jacek Kulesza Trio

Kategorie: Wideosesje

Wykonawcy:


#8 Jacek Kulesza Trio

Obrazek promujący tę wideosesję to nie przypadek – po prostu mnóstwo radości towarzyszyło temu nagraniu. Zresztą bardzo pozytywne emocje nie opuszczały nas podczas całego spotkania z Jackiem Kuleszą – gdańskim song-writerem. Spędziliśmy wspólnie pół niedzieli – Jacek z dwójką przyjaciół, Krzysiek z redakcji i ja. Spotkanie z Jackiem odbyło się trzeciego dnia mojego pobytu w Trójmieście, którego efektem są wideosesje z Kyst, Kobietami i poniższa. Mimo zmęczenia i nasycenia przeróżnymi wrażeniami podczas weekendowego wypadu szybko udzielił mi się optymizm Jacka. Zastanawiacie się pewnie dlaczego Jacek występuje jako trio… Ten kto pójdzie na koncert będzie mógł się przekonać, że gdański artysta nie rozstaje się z walizką i tamburynem, dzięki którym jego występ to prawdziwe show. Tym razem solo, ale utworom “Fish” i “Kochaj” nie zabrakło niczego.

Nie ukrywam, że muzyka, jaką wykonuje Jacek jest najbliższa mojemu sercu – gitara akustyczna i śpiew w zupełności wystarczają, żeby pojawił się uśmiech na mojej twarzy. Tym bardziej, że w twórczości współpracującego wcześniej z Jackiem Lachowiczem i Von Zeit artysty jest strasznie dużo optymizmu, energii i szczerości. O planach Jacka na przyszłość i powstającej debiutanckiej płycie możecie dowiedzieć się z naszej rozmowy (tutaj).

Poniżej utwór “Fish”, który Jacek wykonał w lesie we Wrzeszczu – gdańskiej dzielnicy, w której mieszka. Jacek tutaj się wychował i ciągle spędza większość swojego życia dosłownie kilka kroków od tego malowniczego miejsca. Posłuchajcie jak muzyka wybrzmiała wśród drzew i liści.

Jacek Kulesza Trio – “Fish”

http://www.dailymotion.pl/video/k7CvQzHasHWNVBRDI7

Po długim spacerze zmarznięci i głodni wybraliśmy się wspólnie na obiad, gdzie dołączył do nas Radek Orzeł – trójmiejski poeta i przyjaciel Jacka. Chwilę później znaleźliśmy się w samochodzie w drodze do gdyńskiego klubu Global Cafe tuż nad morzem. Usiedliśmy przy fajce wodnej i zabrzmiał utwór “Kochaj”.

Jacek Kulesza Trio – “Kochaj”

http://www.dailymotion.pl/video/k66fr9s4Ntx2crS477

Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja do kolejnego spotkania z Jackiem, bo ma on niezwykły dar wywołania na mojej twarzy uśmiechu. To był mój pierwszy bliższy kontakt z jego muzyką, która na żywo zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pozostaje nam teraz czekać na debiutancki album. Powodzenia!


Oceń wideosesję:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (20 głosów, średnio: 7,80 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.