10.07.2010 22:56

Autor: Krzysztof Kowalczyk

HEALTH wystąpiło w Warszawie

Kategorie: Czytelnia, Relacje z koncertów

Wykonawcy:


health-01.jpg HEALTH wystąpiło w Warszawie

Jedna z najważniejszych grup noise’owych wróciła do Polski.

Amerykanie mieli tego wieczora niezwykły support w postaci drużyn Hiszpanii oraz Niemiec. Nie powinien taki mix nikogo dziwić, przecież wuwuzele w swojej głośności i jazgocie mogłyby z powodzeniem pobić niejedną kapelę noise’ową. Dość zabawnie musiało to wyglądać, kiedy na skutek awarii rzutnika kilkadziesiąt osób (w tym też zespół) oglądało mecz na niewielkiej plazmie przed wejściem do Centralnego Basenu Artystycznego. Jako że autor tej relacji zdecydowanie kibicował miłośnikom tapas, a nie spożywaczom bradwursta, uważa on, że support spisał się na medal.

Kiedy minął czas wuwuzeli, chłopaki z HEALTH mogli pokazać swoje umiejętności w podnoszeniu adrenaliny we krwi. Sądząc po ilości ludzi wyczekujących na mające się wkrótce rozegrać szaleństwo, medialny hype i zeszłoroczny koncert na OFFie zrobiły swoje. Za to “swojego” nie zrobiła pierwsza połowa koncertu, która była bardzo nierówna. Muzycy grali jeszcze intensywniej i mocniej niż w Mysłowicach, przez co wszelkie przerwy na przełączanie sprzętu były bardzo odczuwalne – przez długi czas chłopaki nie mogli okiełznać własnych instrumentów. Ponadto, akustycy praktycznie non stop walczyli z nagłośnieniem, które było mało selektywne i za ciche jak na koncert noise’owy. Trzeba jednak przyznać, że całej miotającej się po scenie czwórce, nie brakowało energii.

Kiedy odpalili “Crimewave”, udało im się w końcu złapać wiatr w żagle. Od tego momentu wyraźnie było widać, że zespół z Los Angeles coraz śmielej idzie w stronę melodii, a nie brutalnego noise’u, i wychodzi im to na zdrowie (och, taki żart słowny). Gdyby cały koncert stał na takim poziomie jak ostatnie 20 minut, mielibyśmy występ znakomity, a tak był on tylko dobry z kilkoma świetnymi momentami. O ile zespół trochę zawiódł, o tyle nie zawiodła publiczność, która przyjęła artystów z wielkim entuzjazmem dającym szansę na rewanż w niedalekiej przyszłości.

Krzysztof Kowalczyk
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.