20.08.2010 11:15

Autor: marcwandas

Electric Nights 2010 – na wiksę w Lublinie idziemy

Kategorie: Aktualności, festiwale

Wykonawcy: | | | |


electricnights2010.jpg Electric Nights 2010 – na wiksę w Lublinie idziemy

Wschód Polski budzi się kulturalnie. Po festiwalach muzyki folkowej i awangardzie w Lublinie czas na alternatywę. Wreszcie.

Za wszystkim stoi członek zespołu Plug & Play, Kuba Majsiej.  Zapowiada on, że w przyszłości festiwal stanie się ważnym punktem na festiwalowej mapie kraju. Po sukcesach Kodów i Innych Brzmień można się spodziewać, że na pewno o to powalczy.

To jednak kiedyś. Na razie trzeba się zadowolić solidnym krajowym line-upem, który co tydzień jest powiększany. Ten wygląda bardzo ciekawie – dwa dni festiwalu wypełni muzyka między innymi Nell, Hatifnats i The Car Is On Fire. Osobiście jednak bardziej niecierpliwie czekam na występy Lublinian. Na razie wiadomo, że wystąpi Crab Invasion, zespół, o którym już pisaliśmy, i walijski (ale również lubelski) songwriter Gafyn Davies.

To ważne wydarzenie też z innego powodu – po latach niepewności na lokalnej scenie alternatywnej indie zaczyna znaczyć więcej. Koncerty się sprzedają, coraz więcej jest aktywnych twórców – od nintendo core’u, przez coraz lepiej radzących sobie didżejów, do inspirowanego zimną falą indie rocka. Festiwal, jeśli okaże się sukcesem (czego jestem niemal pewien) potwierdzi, że o lubelski światek muzyczny można być spokojnym.

Termin: 8 i 9 października. Akurat pod studentów.

Kibicujemy!
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.