23.09.2009 20:34

Autor: Patryk

Editors – “Papillon”

Kategorie: POLECAMY, Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Editors – “Papillon”

Editors się zmienili? Nie nagrają już drugiego “Munich”, “Bullets” czy “Smokers Outside the Hospital Doors”? Są elektroniczni?

editors-papillon.jpg Bzdura. Editors zrobili bardzo duży krok do przodu. Świadczy o tym “Papillon”, pierwszy singiel promujący trzeci album grupy, czyli “In This Light and On This Evening”. Utwór zaczyna się motywem z wczesnych lat 80-tych, zalatujący nowym wcieleniem The Killers, ale… bije zespół Brandona Flowersa 10:0.

Gdy pojawia się charakterystyczny wokal Thoma Smitha, wiadomo już, że to Editors, zespół dojrzalszy i bogatszy o doświadczenia. Papillon przepełniony jest mrocznymi momentami, motywami elektronicznymi, ale oczywiście nie brakuje mocnych akcentów rockowych. Ostatnie trzydzieści sekund to już elektro-rockowy power, który niedługo będzie królował na alternatywnych imprezach na świecie i miejmy nadzieję w Polsce. Na koniec kilka słów od Smitha:

“Naszym celem nie było nagranie bardziej elektronicznej płyty – celem było zrobienie czegoś, czego nie robiliśmy nigdy wcześniej. To po prostu najbardziej naturalna rzecz na świecie – rozwijać brzmienie w nowym kierunku, korzystać z rożnych nowych instrumentach, szukać innego sposobu pracy w studio tak, żeby finalny efekt nie był tylko powtórką z tego, co zrobiliśmy wcześniej – komentuje nowe wydawnictwo. Trudno się z nim nie zgodzić. Kto nie idzie do przodu, ten się cofa.”

Patryk Siedliński


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (15 głosów, średnio: 8,47 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.