09.06.2013 11:11

Autor: przemek

Zalef – “Jaśniej”

Kategorie: POLECAMY, Utwory, polskie

Wykonawcy:


Zalef – “Jaśniej”

Nadchodzi Krzysztof Zalewski i pozostawi po sobie poświatę. Przekonajcie się sami.

Po kilku latach obcowania na scenie z muzykami z zespołów Hey czy Muchy, trasach koncertowych wspólnie z Moniką Brodką i Nosowską, i przede wszystkim świetnej płycie w jazzująco-funkującym trio Japoto, Zalewski wraca z własną muzyką. “Musimy błyszczeć, rozpalić masę” śpiewa w singlu “Jaśniej” zapowiadającym album. Wierzę, że jeśli skomponował więcej utworów takich jak ten, uda mu się poruszyć tłumy (inny świeży i równie wciągający kawałek to “Folyn”). Po polsku, z werwą, z dobrymi tekstami i eksperymentującymi aranżami, profesjonalnie i odważnie. A to i tak tylko dodatki do jego rewelacyjnego, przechodzącego od falsetu do krzyku głosu, który sprawia, że ciary przechodzą po całym ciele. Słychać, że Krzysiek bawi się świetnie i z wielkim luzem wydobywa z siebie fantastyczne pokłady muzycznej energii. Nie widzę na polskiej scenie lepszych wokalistów, to absolutnie klasa światowa.

Płyta była zapowiadana na koniec 2012 roku, później na luty/marzec 2013. Krążka do tej pory się nie doczekaliśmy, ale liczymy, że w tym roku będziemy mogli już posłuchać nowych piosenek od Krzyśka. W wersji na żywo będzie można poznać je podczas koncertów Męskie Granie – został już potwierdzony występ Zalefa 20 lipca w Chorzowie.

Przemek Karolczyk


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (29 głosów, średnio: 9,07 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.