13.08.2015 16:30

Autor: Hubert Miszczuk

▶ Yelawolf – “American You”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Yelawolf – “American You”

Country (nie do końca) rap.

Yelawolf, choć nie sposób nazwać go anonimowym, nie jest w panteonie najbardziej rozpoznawalnych raperów. Na pewno jednak zajmowałby wysokie miejsca, jeśli tworzono by rankingi oparte na oryginalności i charakterystycznej muzyce. Cztery lata po wydaniu legalnego debiutu “Radioactive”, który spotkał się z mieszanym przyjęciem wśród fanów, Catfish Billy atakuje z kompletnie innym materiałem, który z miejsca zdobył serca słuchaczy ekscentrycznym brzmieniem i bezkompromisowym podejściem autora do tworzonego materiału. Artysta nierzadko po prostu rezygnuje z rapowania.

Idealnym przykładem jest utwór “American You”, który brzmi jakby żywcem wyjęto go z młodzieżowego filmu o gorzkiej codzienności i problemach przy wchodzeniu w dorosłe życie. Pierwsze wrażenie jest mylne, bo sama piosenka brzmi bardzo wesoło, jednak gdy wsłuchamy się w treść utworu, bez problemu odkryjemy przesłanie. Muzycznie, do trzeciej zwrotki, trudno jest uwierzyć, że mamy do czynienia z raperem, którego podpisał sam Eminem, gdyż mamy tutaj sporo instrumentów, sam śpiew i wpadający w ucho refren, który natychmiast zagnieżdża się w głowie. Country/redneck rap w najlepszym wydaniu.

Yelawolf już 20 sierpnia zagra na głównej scenie Hip Hop Kempu w Hradec Kralove. Nie może Was tam zabraknąć!

Hubert Miszczuk


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (Jeszcze nie oceniano)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.