06.09.2013 08:00

Autor: Mateusz Grzeszczuk

WNDKR – ”Underdog” EP

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


WNDKR – ”Underdog” EP
Karrot Kommando/2013

Brak ryzyka i stawianie na sprawdzone wzorce.

Porównują go chociażby do Lenny’ego Kravitza i Johna Mayera. On sam nie ucieka od porównań, choć zgryźliwie dodaje: za jakiś czas planuję je zblazować i zdementować, że jest jeden Wendeker.

Na krążku znajdziemy sześć numerów, które zarejestrowano w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, w trwającej niecałe 40 minut sesji. Słuchacz może się lekko zdziwić ilością zamieszczonych utworów, ale wynikało to z dostępnego czasu antenowego. Według mnie, 25 minut na EP-kę to i tak sporo czasu.

Muzykowi z Lublina towarzyszył Michał Stawarz (perkusja) oraz Maciej Tokarski (bas). ”Underdog” to druga płyta (EP-ka) projektu WNDKR. Wytrawny słuchacz rock’n'rollowych numerów nie będzie narzekał. Znajdzie tu klasykę gitarowego grania a la The Black Keys (“Underdog”), w ”True” doszuka się samego Kravitza, aby na końcu puścić wodze wyobraźni i zrelaksować się przy balladzie ”Undone”. Warto wspomnieć, że płyta przesycona jest momentami, które mają coś ze smutku i nostalgii. Jeden utwór w szczególności zdobył moje uznanie – “Shortsighted Love”, klimat i prostota w dźwiękach to doskonałe przejście do ostatniego kawałka na płycie.

Album spójny i przemyślany. WNDKR przez długi okres czasu grał z londyńskimi i szkockimi artystami, dlatego ciężko nie byłoby wymagać od niego swobody w posługiwaniu się językiem angielskim. EP-ka Wendekera to kolejny dobry przykład krążka, w którym pod językiem angielskim nie kryją się banalne i niestety chwytliwe dla polskich słuchaczy treści. Panie z chrypką, przekonał mnie Pan tym materiałem.

Mateusz Grzeszczuk


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (6 głosów, średnio: 8,17 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.