28.03.2015 19:30

Autor: Maria

WhoMadeWho w Starym Klasztorze – fotorelacja

Kategorie: Czytelnia, Relacje z koncertów

Wykonawcy:


WhoMadeWho w Starym Klasztorze – fotorelacja
Wrocław/26.03.2015

Bardzo elegancki koniec świata.

Przesłuchałam kilka ich płyt, wczułam się szczególnie w ostatnią, którą właśnie promują trasą koncertową, a w największych szczegółach wczułam się w piosenkę tytułową z albumu “Dreams”. Do tego stopnia, że od tygodnia nucę Nothing is sacred / We just take what we can and run / Dancing in the sun. I myślę sobie: jaki to będzie spokojny wieczór. Miła muzyka, spokojne piosenki, wrócę wcześnie do domu…

Żebym ja wtedy wiedziała jak bardzo się myliłam!! Od pierwszego taktu, od pierwszych dźwięków coś powinno mi powiedzieć, że to nie będzie spokojny wieczór. Ale zawierzyłam jeszcze w image artystów: białe koszule, eleganckie spodnie, melonik, muchy pod szyją. Nic nie zapowiadało… najlepszej imprezy tego roku!

Zaczęło się od tego, że Tomas jeszcze dobrze nie chwycił gitary, już stał na barierkach. W trakcie koncertu wchodził w tłum, aż doszedł w końcu aż do reżyserki, niczym swego czasu Matt Berninger. Co jak co, ale szalonemu kapelusznikowi nie można odmówić dobrego kontaktu z publicznością! Jeppe Kjellberg natomiast, co prawda w publiczność nie wszedł, ale pierwszym rzędom musi wystarczyć, że mogły śpiewać do jego mikrofonu.

Panowie zaledwie na chwilę zwolnili, gdy na scenę zaprosili duet xxanaxx. Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski w kooperacji z Duńczykami zagrali kilka utworów wprowadzając typowa dla siebie nutę onirycznej elektroniki do wieczornego setu.

Utwory Duńczykow w wykonaniu na żywo też przekazywały o wiele, wiele więcej energii niż na płycie. Przyszłoby wam do głowy, że przy “Hiding in Darkness” można uprawiać radosne pogo? Wystarczyło uwydatnić w utworach część elektroniczną i technoparty gotowe! Choć się tego w ogóle nie spodziewałam, ten koncert zapisuję w kalendarzu jako najfajniejszy, najbardziej energetyczny koncert tego roku!

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia

Tekst + foto: Maria Grudowska
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.