04.12.2014 09:00

Autor: Ewelina

We Draw A – “Moments”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


We Draw A – “Moments”
Brennnessel/2014

…a po dobrej bajce i tak nigdy nie chciało mi się spać. Trzeba więc uderzyć do klubu na koncert We Draw A.

Jeśli album jest tak dobry jak ten stworzony przez Piotra Lewandowskiego i Radosława Krzyżanowskiego, nagle zaczyna brakować odpowiednich słów, aby uzewnętrznić swój zachwyt.

Kiedyś tuż przed pójściem spać wkładałam do magnetofonu czarną kasetę z niebieską naklejką, wciskałam play, kładłam się do łóżka i czekałam, aż dźwięki i teksty zabiorą mnie do swojego świata. Teraz wkładam płytę do stacji dysków, włączam głośniki, wciskam play, zamykam laptopa, kładę się do łóżka i odpływam z We Draw A.

20 lat temu słuchałam “Baśni o sześciu łabędziach” (najlepsza słuchowisko ever!) i tak jak znałam tam każde słowo i każdy dźwięk suity Ravela “Ma Mere l’Oye”, tak tutaj, mimo to, że płyty “Moments” słucham dopiero od miesiąca, znam każdy jej szczegół i czuję się bezpiecznie, jak wtedy kiedy miałam 5 lat.

Jak mogę porównywać ze sobą te dwie różne rzeczy? Na podstawie tego co czuję, bo zachodzi tu jedno podobieństwo – słucham tego nocą, jako kołysanki. I możecie pytać: jak można słuchać takiej elektroniki do poduszki? A ja pytam: jak można bez tego zasnąć? I nie chodzi tu wcale o nudę czy jednostajność, która usypia. O tym nie ma mowy. Ba, w bajce wiele się działo, a na “Moments” każda piosenka jest inna. Jednak jest w tym coś kojącego, hipnotyzującego.

Jako dzieci mieliśmy swoje wieczorne rytuały (siusiu, paciorek i spać). Teraz moim rytuałem jest prawie 50 minut onirycznego rave’u z We Draw A – to piękne wprowadzenie w marzenia (senne). Krążek wrocławskiego duetu jest kropką na końcu tego znakomitego roku muzyki elektronicznej nie tylko polskiej, ale i światowej.

Ewelina Malinowska


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (14 głosów, średnio: 8,71 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.