20.04.2009 00:45

Autor: Sandra Kmieciak

Voo Voo w Wytwórni

Kategorie: Czytelnia, Relacje z koncertów

Wykonawcy:


Voo-Voo-02.jpg Voo Voo w Wytwórni

Zespołu Voo Voo nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli napiszę, że ich koncert w łódzkiej Wytwórni był bardzo dobry i udany, też chyba nikogo to nie zdziwi. Wytwórnia w ostatnim czasie mocno daje odczuć koncertowym bywalcom, że stawia na jakość, a nie na ilość.

Oby utrzymać poziom, proszę państwa, a na mapie łódzkich klubów w miejscu, gdzie ulica Łąkowa schodzi się z Mickiewicza pojawi się duuuuży wykrzyknik, oznaczający: TU SIĘ DZIEJE DUŻO DOBREGO. Voo Voo na czele z Wojciechem Waglewskim koncertowo promowali wydany w październiku ubiegłego roku krążek “Samo Voo Voo”, o którym więcej przeczytacie tu. I choć zgadzam się z autorem recenzji, Voo Voo nie było nigdy także moim ulubionym zespołem, to muszę przyznać, że koncert bardzo mi się podobał. Może to przez pana Mateusza Pospieszalskiego, który oprócz tego, że wg mnie jest mistrzem gry na saksofonie, to jeszcze dzielnie znosił docinki pana Waglewskiego na temat jego niechęci do tegoż instrumentu, a poza tym doskonale radził sobie także jako klawiszowiec.

Być może koncert urzekł mnie swoją atmosferą, która przypominała nieco senne jamowanie w jakimś zadymionym klubie, na końcu świata, gdzie diabeł mówi dobranoc. I to nic, że dym nie pochodził z leniwie wypalanych papierosów przepijanych kolejnymi łykami czerwonego wina, ale był sztucznie wdmuchiwany na scenę. Niesamowitą atmosferę tworzyli także sami muzycy, na których wystarczyło przelotnie spojrzeć, aby zauważyć, że z grania czerpią niesamowitą radość i energię. Publiczność chciała chyba jak najwięcej tej energii i optymizmu zagarnąć dla siebie i długimi brawami wyciągnęła muzyków ponownie na scenę, aby zabisowali. A dla mnie nawet po całym koncercie i tak było mało tych pięknych, sennych dźwięków, których tak bardzo nie potrafię docenić na płycie.

Sandra Kmieciak

Zdjęcia z koncertu w Wytwórni:

Voo-Voo-12.jpg
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.