10.10.2011 07:30

Autor: Michał Wieczorek

Vladimirska – “Night Trains”

Kategorie: Albumy polskie, Green Zoo RECENZJE, Recenzje

Wykonawcy:


Vladimirska – “Night Trains”
Gusstaff/2011

Krakowska międzynarodówka.

Wszystkim rządzi przypadek. Gdyby Scotia Gilroy nie przyjechała z Vancouver do Krakowa, nie spotkałaby jednego z wielu w tym mieście ulicznych artystów. Gdyby go nie poznała, nie zaczęłaby akompaniować mu na akordeonie. Gdyby nie zaczęła z nim grać, nie zaczęłaby pisać piosenek. Gdyby on nie postanowił porzucić stolicy Małopolski, Scotia pewnie nie założyłaby zespołu. A ja nie miałbym o czym pisać.

Choć ten artysta występował na ulicy, piosenki, które zainspirował i które siedziały w głowie Kanadyjki są bardzo cyrkowe. Trochę bajkowa, trochę tajemnicza, zanurzona w bezczasie. Wydaje się, że jest pocztówką dźwiękową z dawno minionych i zapomnianych czasów. Z czasów, gdy trupy cyrkowe swobodnie przemierzały europejskie bezdroża.

Cyrkowość nie jest jedynym wyróżnikiem muzyki krakowskiego zespołu. W ich muzyce słychać echa cyganerii, bałkańskich zespołów weselnych lub trup klezmerskich. To wszystko tworzy razem dość melancholijną i spójną całość. Nie przeszkadza to, że Scotia śpiewa po angielsku. Kanadyjka nie jest obdarzona wyróżniającym się głosem, ale jego zwyczajność bardzo dobrze pasuje do tej mieszanki.

Jeśli chcecie odbyć podróż w czasie i przestrzeni, nie wstając z fotela, posłuchajcie debiutu Vladimirski.

Michał Wieczorek


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (11 głosów, średnio: 7,91 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.