22.08.2012 08:38

Autor: Marek Cieślak

Vermones – “Humanimals”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


Vermones – “Humanimals”
Vermones/2012

Spóźniona fala?

Vermones to czteroosobowa formacja pochodząca z Krakowa, która sama siebie definiuje jako “nowofalowy kwartet”.  Panowie, jak do tej pory, mają na swoim koncie dwa wydawnictwa. Po całkiem dobrej EP-ce “How Soon Is Now?” mamy okazję usłyszeć kolejną zatytułowaną “Humanimals”.

Album składa się jedynie z trzech utworów, których przesłuchanie zajmuje niespełna piętnaście minut. Otwierający płytę “Madrid Delivery Room” to solidna gitarowo-syntezatorowa mieszanka z przyzwoitym wokalem. “Alternative Reality” z przebojowym końcowym refrenem raczej nie osiąga pożądanego efektu. Z kolei ostatni “Horst Wessel Song” to melancholijna ballada z fortepianowym akompaniamentem. W każdej kompozycji autorstwa Vermones dominuje głęboki wokal Mateusza Sucheckiego, który od razu nasuwa skojarzenia z takimi zespołami jak The National czy The Twilight Sad.

Wydaje się, że w porównaniu z poprzednim wydawnictwem zespół stracił nieco na dynamice. Pozostaje tylko kwestia, czy było to zamierzone posunięcie? “Humanimals” brzmi przez to odrobinę bardziej ponuro, a trzy utwory umieszczone na najnowszej EP-ce to trochę za mało, by szerzej zweryfikować możliwości krakowskiej formacji. Póki co ich postęp wydaje się niewielki.

Marek Cieślak

Uwolnij Muzykę! jest patronem medialnym płyty.


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (7 głosów, średnio: 5,43 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.