13.12.2008 21:06

Autor: przemek

Dead Western – “Untitled”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Dead Western – “Untitled”

dead-western.jpg Dead Western to jeden człowiek – Troy Mighty ze Stanów Zjednoczonych. Jego muzyka opiera się na gitarze akustycznej (ewentualnie na mandolinie) i charakterystycznym, niskim śpiewie. Po obejrzeniu powyższego wideo zostałem wbity w ziemię – pasja, emocje, głębia tworzonych przez tego człowieka kompozycji jest czymś wyjątkowym. Myślę, że Dead Western można porównać do Antony’ego Hegarty – ich oryginalność można od razu pokochać lub znienawidzić. Niewątpliwie kompozycje pana Mighty (który podobno też jest znakomitym rysownikiem), jego sceniczne zachowanie i sam wygląd wybijają się poza kategorie i konwencje obowiązujące w muzyce, z jaką obcujemy na co dzień. “Świr” – tak zareagowała dwójka znajomych słuchając Dead Western. Podzielam to zdanie i życzę sobie więcej takich świrów muzycznych odkrywać. Poniżej kilka mp3 do pobrania. A dla poszukiwaczy większej ilości utworów Troy’a Mighty zachęcam do zakupu jedynego LP pt.: “Soften Your Screams Into Sings”, które zostało wydane na winylu w tym roku.


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (13 głosów, średnio: 5,08 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.