24.11.2008 20:37

Autor: Gosia

Tim Ten Yen – “Everything Beautiful Reminds Me of You”

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


tim-ten-yen.jpg Tim Ten Yen – “Everything Beautiful Reminds Me of You”

Zawsze cieszy mnie kiedy w morzu new rave’owych kapel pokroju Klaxons czy Foals pojawia się tak przyjemny dla ucha wykonawca z szufladki “gitarowy pop”. Mowa tu o Tim Ten Yen, który w ostatnich dniach zaczarował mnie swoją debiutancką płytą  “Everything Beautiful Reminds Me Of You”.

Na jego stronie MySpace możemy przeczytać: “Tim Ten Yen is the shy, sincere, sensational Singing Salaryman, performing his own karaoke pop songs for you.” I myślę, że to zdanie to kwintesencja tego, co na płycie jest zawarte. Momentami muzyka brzmi jak z klubu karaoke, ale jakkolwiek źle to nie brzmi, nie jest to zarzut. Wręcz przeciwnie, na tym właśnie polega magia tej płyty. Na pozór proste melodie zagrane na sprzęcie typu casio jakie niejedno z nas posiadało w latach młodzieńczych połączone z delikatnym brzmieniem gitary i perkusji doprawione jest momentami przecudownym saksofonem. Całość sprawia, że nie można powstrzymać się od tupania nóżką, a momentami nawet spokojnego podrygiwania. Ale nie można zapomnieć o wokalu pana Tim Ten Yen, bowiem posiada on barwę, która niesamowicie mi się podoba. Niby monotonnie, ale tak cudownie, że z trudem powstrzymuję się od śpiewania razem z nim, żeby tylko go nie zagłuszyć. No i tytuł płyty. Bardzo trafiony, bo od paru dni wszystko co piękne kojarzy mi się właśnie z tą płytą.

Na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje tu singlowe “Number One Girl”:

oraz “Your Love”:

(teledysk polecam fanom karaoke)

Cała płyta utrzymana jest w wiosenno-letnim klimacie (zwłaszcza “Something Sinister”, która przypomina mi wakacyjne piosenki z lat 80′), dzięki czemu w te zimne listopadowe dni będzie pięknym powrotem do ciepłych i leniwych czerwcowych wieczorów. A kto z nas z chęcią nie powróciłby choć na chwilę do wakacyjnych dni?

Gosia Lewandowska


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (3 głosów, średnio: 5,67 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.