12.05.2013 18:49

Autor: Michał Wieczorek

The Stubs – “Second Suicide”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


The Stubs – “Second Suicide”
Instant Classic/2013

Zagrajcie to samo, chłopaki.

Niektóre zespoły tak mają, że kiedy już znajdą pomysł na siebie, trzymają się go kurczowo, aż do smutnego końca, gdy wszyscy o nich zapominają (ewentualnie nazywają się AC/DC). Są też takie, które niby grają ciągle to samo, za każdym razem robią to trochę inaczej i udaje im się uniknąć nudy.

Tak dzieje się w przypadku warszawiaków z The Stubs. Na swojej drugiej płycie znowu zżynają ze Stonesów, Stoogesów, wczesnego punka, Hellacopters, Mudhoney. Jest i trochę bluesowego groove’u. No i riffy też są. Proste, klasyczne, po prostu bardzo dobre. Z nimi idzie pewna łobuzerskość. Stubsi w  swojej muzyce kreują się na cwaniaków, którzy niejednemu obili pysk i wiele w życiu widzieli, ale to tak naprawdę dobre chłopaki.

Jak pisałem wyżej, trio gra to samo, ale inaczej. Riffy wydają się bardziej soczyste, w jednej piosence bawią się w Nirvanę, w innej wchodzą w dyskotekową pulsację i całkiem nieźle im to wychodzi. Tym, co najmocniej zmieniło ich brzmienie jest dodanie klawiszy. Hammondy, Rhodesy, staroświeckie pianino pojawia się w prawie każdej piosence i skutecznie nadaje im klasycznego sznytu.

“Second Suicide” słucha się tak samo dobrze, jak debiutu, a to w przypadku zespołu, który nie ma w planach zmiany oblicza muzyki jest bardzo ważne.

Michał Wieczorek


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (24 głosów, średnio: 8,29 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.