19.06.2010 09:38

Autor: Krzysztof Kowalczyk

The Drums – “The Drums”

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


the-drums-album-artwork.jpg The Drums – “The Drums”
Island Records/2010

Lato, lato, lato czeka, razem z latem czeka rzeka…

Są zespoły, które starannie skrywają siebie i swoją twórczość za osłoną tajemniczego, często dwuznacznego wizerunku. Jeśli jeden z nich nazywa swój utwór “Love”, to możecie być pewni, że piosenka będzie traktować o wszystkim oprócz miłości. The Drums wcale tacy nie są. Nazywają swoją epkę “Summertime!” i rzeczywiście lipiec oraz sierpień są najlepszym okresem, aby chłonąć jej zawartość. Piszą piosenkę “Let’s Go Surfing” i w klipie promującym kawałek chłopaki biegną nad ranem po plaży. Kawa na ławę, każdy wie, czego się może po nich spodziewać.

Nie braknie chwytliwych przebojów, z prostą perkusją, do której elegancko można potupać nogą. Jest oldschoolowa gitara, rodząca nieodparte skojarzenia z Vampire Weekend, są także pojawiające się od czasu do czasu syntezatory. Klimat jak z lat 70., kiedy to kalifornijskie nastolatki pomiędzy łapaniem jednej wielkiej fali i drugiej, odkrywały do czego naprawdę mogą służyć wyschnięty basen i kawałek sklejki z czterema kółkami. Zresztą fryzura i ubiór wokalisty Jonathana Pierce’a mówią same za siebie.

“The Drums” jest zbyt odtwórcze i monotonne, aby chciało się do niego wrócić, gdy minie słoneczna aura – jeśli ktoś słyszał ich single, to na albumie nie dostanie niestety nic nowego. Ale póki co, trzeba chłopakom przyznać, że z premierą swojego debiutanckiego krążka idealnie się wstrzelili w początek sezonu. Nie pozostaje nam nic innego, jak natrzeć woskiem deski surfingowe i nucić stworzone przez Amerykanów melodie.

Krzysztof Kowalczyk


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (14 głosów, średnio: 7,29 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.