23.06.2016 00:44

Autor: Kuba

▶ “Sigur Rós – “Óveður”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Sigur Rós – “Óvedur”

Powrót z mroczną nutą.

Pierwszy utwór po albumie “Kveikur” z 2013 zapowiada pewną zmianę w palecie brzmień islandzkiego Sigur Rós. Na “Óvedur” ważną rolę pełnią zabawy z mrocznymi, dronowymi podjazdami, które budują niepokojący klimat. Do tego niesamowity klip zrealizowany przez Jonasa Akerlunda wrzuca nas w otchłań tak różną od tego, jak potrafimy kreować Islandię.

Poprzedzająca premierę utworu nietypowa promocja w internecie nazywała się Route One – podczas 24-godzinnej emisji na YouTube’ie oraz w islandzkiej telewizji (do obejrzenia tutaj) mogliśmy podróżować trasą tytułowej drogi, przez którą porusza się po Islandii. Chyba nie ma bardziej dosadnej metafory pustki i osamotnienia, która zdaje się być motywem przewodnim nadchodzącej płyty. Jak będzie w rzeczywistości, będziemy mogli przekonać się całkiem niedługo, kiedy Sigur Rós pojawi się na tegorocznej edycji festiwalu Open’er. Po takiej zapowiedzi pozostaje jedynie czekać ze zniecierpliwieniem.

Kuba Serafin


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (3 głosów, średnio: 10,00 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.