05.05.2016 16:34

Autor: Kuba

♪ Red Hot Chili Peppers – “Dark Necessities”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Red Hot Chili Peppers – “Dark Necessities”

Nie z tej ziemi.

Po pięciu latach od wydania “I’m With You” Red Hot Chili Peppers zrobili wszystkim psikus i wydali dobry numer. Na “Dark Necessities”, pierwszym utworze z nadchodzącego albumu “The Gateway” (premiera 17 czerwca), zespół pogrąża się w ślicznej, stonowanej atmosferze, która rozkręca się z minuty na minutę. Groove to znak towarowy grupy, więc nie brakuje klangów Flea i świetnego bitu w obrębie rnb spod ręki Chada Smitha. Chyba dopiero tutaj czuję, że najnowszy nabytek grupy, Josh Klinghoffer, brzmi jak pełnoprawny członek kapeli, który znalazł swoje miejsce. Jego instrumentalne popisy gitarowe są skromne, ale w punkt. Oczywiście czuć tutaj rękę Danger Mouse’a, który odpowiada za produkcję “The Gateway”, stąd tona ozdobników i rzeczy, które wydają się niepotrzebne. Klawisze brzmią jak żywcem wyjęte z The Black Keys. I Anthony Kiedis brzmi tutaj tak, jakby ktoś wyłączył jego wieczne lamenty o Kalifornii. Ale te pstrokate elementy w kontekście muzyki, do jakiej przyzwyczaiła nas grupa, stanowią miły akcent i odpoczynek od wiecznej funkowości. Po raz pierwszy od dawna czekam na album Red Hot Chili Peppers.

Kuba Serafin


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (4 głosów, średnio: 7,00 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.