18.08.2008 16:02

Autor: zukosoczek

Ratatat – “Lp3″

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


CD book outside Lp3 – longplay pełen niespodzianek

Ostatnio przeczytałam recenzję, której autor porównuje najnowszy album Ratatat do hamburgera. No jeśli tak, to ja w takim fast-foodzie mogę jadać codziennie.

“Lp3″ – najnowsze dokonanie nowojorskiego duetu – pokazuje, że panowie lubią bawić się dźwiękami, a dźwięki lubią być tak zabawiane. Mamy kompozycje w dużej mierze oparte na elektronice, ale nie rezygnujące z wielu niespodzianek. I tak możemy usłyszeć klawesynowe akordy, przywołujące na myśl barok, trochę rocka, elementy industrialu… jest tu dosłownie wszystko.

Ratatat konsekwentnie odkrywa nowe muzyczne obszary, eksperymentuje, łączy i miesza. Ktoś mógłby się doczepić (jak autor przywołanego już hamburgera), że nic z tego nie wynika. Według mnie jest wręcz odwrotnie. Obcowanie z taką muzyką to trochę jak podróż w nieznane. Nigdy nie wiadomo, jakie dźwięki napotkasz. I chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Ale proszę się przekonać na własne uszy. Usiąść wygodnie i dać porwać się dźwiękom z “LP3″. No i jak, hamburger, czy jajko z niespodzianką?

Eliza Gaust 


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (6 głosów, średnio: 7,67 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.