20.07.2010 23:02

Autor: Michał Wieczorek

Procedure Club – “Doomed Forever”

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


slr121.jpg Procedure Club – “Doomed Forever”
Slumberland/2010

Rozmarzony dream pop idealnie współgra z bezchmurnym, letnim niebem, zieleniejącą się trawą i wakacjami. Procedure Club nie mogli wybrac lepszego momentu na wydanie swojej płyty.

Już od pierwszych, dość przekornych, dźwięków automatu perkusyjnego wiadomo, jaka będzie muzyka na “Doomed Forever”. Hałaśliwa, niedostrojona, przesterowana, ale i jednocześnie melodyjna, z popowym urokiem i słonecznym brzmieniem. Słodkie, żeńskie wokale, często wielokrotnie przepuszczone przez reverb, nakładające się na siebie w swojej strukturze odwołują się do dziewczęcych zespołów z lat 60. W tym także do naszych Alibabek i Filipinek, co jak się okazało, wcale nie jest takie zaskakujące. Z dekad późniejszych słychać przede wszystkim początek lat 90. i biblię shoegaze’u – “Loveless”, koniec pierwszej dekady XXI wieku na brooklyńskim Williamsburgu oraz kiczowaty automat perkusyjny z lat 80.

Ze “Slut Fossil” (recenzja EPki) na “Doomed Forever” trafiły dwie z trzech piosenek: tytułowa i “Nautical Song”, które w sumie bardzo dobrze opisują ten zespół. Pierwsza jest ładna i miła, druga – hałaśliwa i chropowata. Hałaśliwość z ładnymi melodiami przeplata się na każdym kroku, czasem przeważa jedno, czasem drugie. Czasem do gitar dołączają syntezatory, czasem pojawi się linia basu, nie ma jednak mowy o jakichś zaskoczeniach, dobre popowe melodie kryją się pod warstwami przesterów, ale nie trudno je wyłowić i się nimi delektować.

Warto sięgnąć po tę płytę, może za dobrze nie chłodzi, ale bardzo pasuje do panującej pogody i błogiego lenistwa.

Michał Wieczorek


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (4 głosów, średnio: 7,00 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.