04.12.2011 19:00

Autor: Kasia Wojtasik

Premiera “Vintage”- nowej płyty Alicji Janosz

Kategorie: Aktualności

Wykonawcy:


Premiera “Vintage”- nowej płyty Alicji Janosz

9 lat temu została pierwszym polskim “Idolem” i nagrała debiutancką płytę. Obecnie wydaje drugi album, jak zapowiada- zupełnie inny od poprzedniego.

“Vintage” to płyta głównie soulowa, z dodatkami jazzu i bluesa. Od blisko 4 lat Alicja jest wokalistką bluesowego HooDoo Band, toteż obecnośc bluesowych brzmień na krązku wydaje się być naturalnie usprawiedliwiona.  Na płycie znajduje się 11 kompozycji w języku polskim i angielskim, których autorką jest Janosz. Producentem płyty jest perkusista Bartosz Niebielecki. W kwestii brzmienia muzycy postawili na naturalne dźwięki instrumentów, chcąc uniknąc efektu “płyty z komputera”.

Skąd tytuł? “Vintage to mówiąc najprościej łączenie nowego ze starym. Dotąd termin ten był wykorzystywany głównie w modzie i architekturze, ale myślę, że bardzo dobrze odzwierciedla to, czego szukam w muzyce. Sama wywodzę się z pop kultury, ale od kilku lat odkrywam korzenie muzyki, przez co naturalnie dotarłam do soulu, jazzu i bluesa”- mówi autorka.

Dodatkowo drugą część wydawnictwa stanowi DVD zdradzające kulisy powstawania krążka.Premiera: 3 grudnia.

źródło: materiały prasowe
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.