24.11.2010 20:19

Autor: Kamila

Premiera nowej płyty PJ Harvey “Let England Shake” w lutym!

Kategorie: Aktualności

Wykonawcy: |


pj.jpg Premiera nowej płyty PJ Harvey “Let England Shake” w lutym!

Czy ósmym albumem PJ Harvey po raz kolejny zaskoczy czymś swoich fanów?

“Let England Shake” to tytuł kolejnej płyty Pj Harvey. To jedna z najbardziej charyzmatycznych brytyjskich wokalistek, od ponad 20 lat występująca na cenie. 8 studyjny album PJ Harvey ukaże się 14 lutego 2011 roku. Będzie to wydawnictwo Island Records.

Nagrania utworów, które znajdą się na krążku odbywały się w XIX-wiecznym kościele w hrabstwie Dorset. Wzięła w nich udział sprawdzona przez wiele lat ekipa, w postaci Micka Harveya, Johna Parisha i Flooda.

PJ Harvey to artystka, która nie boi się eksperymentować. Każdy z jej albumów wyróżnia się czymś spośród reszty dyskografii. Na początku kariery PJ często pokazywała swoje drapieżne oblicze, ostatnio tworzy nieco łagodniejsze melodie. Przedostatni album “White Chalk” przepełniony był tajemniczością i liryzmem, także za sprawą dźwięków pianina, na którym PJ dopiero co nauczyła się grać. Wokalistka sama komponuje i pisze teksty. Czym zaskoczy nas tym razem okaże się już za kilka miesięcy.

Album “Let England Shake” będzie promowała krótka trasa koncertowa. Zespół wystąpi na dwóch koncertach w Brukseli, dwóch w Paryżu, jednym w Berlinie a na zakończenie da występ w Londynie.

Kamila Madajczyk
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.