09.12.2013 20:13

Autor: Aneta Wieczorek

Pożegnanie z UL/KR

Kategorie: Aktualności

Wykonawcy:


Pożegnanie z UL/KR

Zespół zawiesza działalność.

Gorzowski zespół z pogranicza elektroniki i romantycznej muzyki gitarowej – duet UL/KR (w składzie: Błażej Król i Maurycy Kiebzak-Górski) zawiesza działalność. Na otarcie przysłowiowych łez, panowie wyruszą w pożegnalną trasę koncertową po kraju i zagrają kilka koncertów.

10.01.14 Koszalin – Centrum Kultury 105
11.01.14 Szczecin – Hormon
18.01.14 Opole – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
19.01.14 Kraków – Re
23.01.14 Warszawa – Powiększenie
24.01.14 Głogów – MOK

Warto przypomnieć, że debiutancki album grupy był jedną z najczęściej komentowanych polskich płyt roku 2012. Utwory “Po tak cienkim lodzie”, “Brodzę” i “Ruiny” trafiły na roczne podsumowania najlepszych piosenek i zapewniły albumowi tytuł “Polskiej Płyty Roku” przyznany przez Gazetę Wyborczą. Duet wystąpił także na wielu prestiżowych imprezach, np. na Off Festivalu, Open’erze oraz koncertach z cyklu Męskie Granie. Niedawno panowie wydali krążek zatytułowany “Ament“. Nic nie wskazywało na to, że wkrótce zdecydują się zawiesić działalność. Póki co można przeczytać na ich fanpage w serwisie społecznościowym, że to tylko “na pewien czas”, więc jest szansa, że tak jak obiecują “na pewno jeszcze zaskoczą”.

Aneta Wieczorek
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.