03.10.2008 23:28

Autor: Sandra Kmieciak

Polpo Motel – “Polpo Motel”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


polpo-motel-okaadka.jpg Polpo Motel – “Polpo Motel”

Polpo Motel to pewna hmmm… ciekawostka na polskim rynku muzycznym. Zespół który tworzy klasycznie wykształcona śpiewaczka, której konikiem jest muzyka barokowa oraz klawiszowiec Pustek i Elektrolotu. Klawiszowiec, który w dodatku gra na malusich keybordach Casio, które zabiera dzieciom (podobno). Jaki jest tego efekt? Trudno to jednoznacznie określić.

Muzyka Polpo Motel to elektronika do kwadratu. Nie ma tam ani jednego “żywego” instrumentu, są jedynie dźwięki małych keyboardów, na których gra Daniel Pigoński, przetwarzane elektronicznie i komputerowo. Niemodulowany elektronicznie jest jedynie głos wokalistki, Olgi Mysłowskiej, która jest jednocześnie autorką tekstów. Sopran, który przykuwa ucho słuchacza, szczególnie jeśli w nieoperowe partie wplątane jest delikatne brzmienie śpiewu rodem z baroku. Dlaczego zatem zespołu nie potrafię określić jako ciekawego, a jedynie jako ciekawostkę? Ich debiutancka płyta “Polpo Motel” wydana w maju tego roku brzmi dość monotonnie i jednostajnie. Nie widziałam nigdy koncertu Olgi i Daniela na żywo, a zapewne mogłoby to zmienić moje podejście do ich muzyki, bowiem tego typu kompozycji – elektronicznych, awangardowych, spokojnych i dość melancholijnych najlepiej jest doświadczać na koncercie.

Album brzmi niestety mdło. Pierwszych czterech do pięciu utworów słucha się z zainteresowaniem, dalej uwaga słuchacza spada. Nie da się bowiem ukryć, że dziecięce keyboardy albo operowy głos wtłoczony w formę zespołu elektronicznego to nie jest szczególna nowość. Może zaskakuje na rynku polskim, jednak w szerszej skali nie jest to wielkie odkrycie. Dobrze jednak, że takie płyty pojawiają się, ponieważ bez względu na ich wartość, pokazują, że coś w polskiej muzyce pulsuje, rusza się, wieje delikatna bryza zmian, która pcha tę maszynę do przodu.

Sandra Kmieciak


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (11 głosów, średnio: 7,73 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.