04.03.2010 10:24

Autor: Zylka

Polityka – Pasja 1:0 OFF Festival rozstaje się ze Słupną Park

Kategorie: Czytelnia, Felietony


off-slupna.jpg Polityka – Pasja 1:0 OFF Festival rozstaje się ze Słupną Park

Stało się. Wydawać by się mogło symbiotyczny związek Słupna Parku z OFF Festivalem dobiega końca. Festiwal przenosi się do pobliskich Katowic. Niby niewiele, ale nie będzie już Sceny Leśnej, Muzeum Pożarnictwa, kolejki po wrzątek na festiwalowym campingu czy przebiegania na skróty przez kolejowe tory.

Artur Rojek nie chciał przed zaplanowaną na czwartkowe przedpołudnie konferencją prasową (25.02.2010) komentować swojej decyzji. “Wszystko wyjaśnię w czwartek” – mówił. Zamilkli także katowiccy urzędnicy. “Jutro podpisujemy dokumenty w sprawie organizacji festiwalu.” – zdradził tylko jeden ze współpracowników prezydenta Piotra Uszoka.

“Złożyłem konkretną propozycję Arturowi Rojkowi i długo negocjowaliśmy. Co do miejsca imprezy nie było rozbieżności. Kluczowe były warunki współpracy.” – mówił Piotr Uszok, ale o szczegółach nie chciał wczoraj rozmawiać. Przyznał jedynie, że współpraca miasta z Rojkiem ma być wieloletnia.

Rojek już od dawna przeczuwał, będzie musiał przenieść festiwal z Mysłowic w inne miejsce. Nie chciał się angażować w polityczne spory i odpowiadać na zarzuty mysłowickich radnych, że impreza za słabo promuje miasto. W dodatku radni skłóceni z prezydentem Grzegorzem Osyrą już rok temu nie chcieli dać pieniędzy na organizację imprezy. Twierdzili, że nie otrzymali rozliczeń. Rojek wyjaśniał, że festiwal zorganizowała fundacja Independent, która wygrała konkurs na miejską dotację. I rozliczyła się w terminie.

Tym o to sposobem pasję , benedyktyński upór i starania wspaniałej ekipy ludzi zostały wymazane, przekreślone i najzwyczajniej w świecie poniżone przy pomocy jednego z głosowań radnych miasta…

Tak prezentuje się nowa przestrzeń OFF Festivalu z lotu ptaka:

Autosave-File vom d-lab2/3 der AgfaPhoto GmbH

Krzysiek Żyła

*źródło zdjęcia Doliny Trzech Stawów: www.katowice.eu
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.