15.03.2012 07:00

Autor: Marek Pawłat

Pierwsza edycja mysłowickiego festiwalu AlterFest

Kategorie: Aktualności, festiwale


Pierwsza edycja mysłowickiego festiwalu AlterFest

Kolejny ciekawy przystanek na alternatywnej mapie Polski.

Sześć wydarzeń muzycznych, dwunastu wyjątkowych wykonawców, ponad sześćset osób obecnych na koncertach, muzyka niezależna z najwyższej półki oraz świetna atmosfera podczas festiwalowych koncertów – tak w skrócie można opisać festiwal AterFest, który odbywał się w dniach 1-10 marca w Mysłowicach.

W sobotę 10 marca zakończyła się pierwsza edycja mysłowickiego AlterFest. Podczas festiwalu swoją twórczość zaprezentowało dwunastu wykonawców grających szeroko pojętą muzykę alternatywną, m.in. doskonale znany fanom muzyki alternatywnej zespół Muchy, elektro-indie rockowy zespół The Cuts, Don’t be a Poor Person, czy The October Leaves. Na koncertach odbywających się w ciągu sześciu dni (1-3 oraz 8-10 marca) pojawiło się łącznie ponad sześćset osób. Biorąc pod uwagę fakt, iż koncerty miały kameralny charakter, tak duża frekwencja uważana jest za ogromy sukces.

Festiwal AlterFest odbywał się w trzech miejscach: Mysłowickim Ośrodku Kultury, oraz w pubach Wiking i Kalosz. Mimo, że była to pierwsza edycja festiwalu, AlterFest spotkał się z dużym zainteresowaniem miłośników tego typu muzyki, a Mysłowice ponownie na kilka dni stały się ważnym miejscem na mapie wydarzeń związanych z muzyką alternatywną.

“Cieszymy się, że w Mysłowicach odżył duch muzyki niezależnej, alternatywnej. To miasto od zawsze kojarzyło się z tego typu muzyką. Przez ostatnie lata klimat kultury niezależnej w tym mieście zamierał, ale mamy nadzieję, że dzięki AlterFest Mysłowice znowu będą kojarzone z alternatywną twórczością. Możemy zapewnić, że impreza będzie cykliczna, już teraz zaczynamy przygotowania do przyszłorocznej edycji festiwalu. To, że pierwsza edycja festiwalu się udała, spełniła, a może nawet przerosła nasze oczekiwania, wzbudziło w nas jeszcze więcej chęci do działania i rozwijania festiwalu. Dlatego już dziś zapewniamy, że przyszłoroczny AlterFest będzie zarówno pod względem organizacyjnym, jak i przede wszystkim artystycznym, dużo lepszy od tegorocznej edycji” – powiedzieli Łukasz Prajer i Kuba Moczyróg, czyli organizatorzy festiwalu.

Kolejna edycja odbędzie się za rok, a informacje na temat wykonawców, którzy zagrają na przyszłorocznym AlterFest pojawią się jeszcze w tym roku na oficjalnym profilu festiwalu AlterFest na Facebooku.

źródło: materiały organizatora
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.