30.06.2010 00:31

Autor: Michał Wieczorek

Paul Frith & Considerate Lovers – “All Wisdom Ran Away” EP

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


all-wisdom-ran-away.jpg Paul Frith & Considerate Lovers – “All Wisdom Ran Away” EP
Old Boy Music/2010

Czego można się spodziewać po koledze Mumfordów? Folku, to jasne, ale nie do końca takiego, jaki zaserwował Paul Frith na swojej debiutanckiej EPce.

Gdy grał przed Basią Bułat, jego piosenki sprawiały wrażenie pełnych prerii, kowbojów i Ameryki, zresztą sam wyglądał, jakby urwał się gdzieś z Arizony, więc spodziewałem się czegoś między Mumford & Sons a Fleet Foxes. To nie do końca prawda.

“All Wisdom Ran Away” przywodzi mi na myśl przede wszystkim Joshuę Radina. Podobnie, jak on, Paul ni to szepcze, ni to śpiewa, towarzyszy mu kwartet smyczkowy, podobnie gra na gitarze. I jest podobnie romantycznie rozmarzony. Z początku trochę się rozczarowałem, ale po kilku przesłuchaniach przyzwyczaiłem się do takiego oblicza Anglika.

Z czterech utworów, które tworzą “All Wisdom Ran Away” podoba mi się ostatni, “Tom Wintringham”, którego bohaterem jest Anglik walczący w hiszpańskiej wojnie domowej po stronie Republiki.

Paul Frith ma na pewno przed sobą długą drogę, by stać się gwiazdą na miarę Mumfordów. “All Wisdom Ran Away” to całkiem niezły początek tej drogi.

Michał Wieczorek


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (2 głosów, średnio: 7,50 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.