31.08.2008 14:31

Autor: anca

Oxy.Gen – “Dziewczyny”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


oxygen-okaadka.jpg Dziewczyny piszczą z zachwytu!

A chłopcy nie mogą wyjść z podziwu, bo oto, po sześciu latach przerwy, ukazała się wreszcie nowa płyta zespołu Oxy.Gen. W dodatku całkowicie za darmo! Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie “Toxy.Gen” nadszedł w końcu czas na nowy materiał.

Zespół Oxy.Gen pochodzi z Trójmiasta, a istnieje od 1998 roku. Ich muzykę ciężko zaklasyfikować do jednego nurtu. W utworach prymat z pewnością wiedzie czytelna melodia refrenu i wyrazisty tekst. Barwa głosu wokalisty i gitarowe riffy nadają rockowej ciężkości, którą momentami łagodzi subtelna i lekka, elektroniczna aranżacja. Idealnie wyważone połączenie, które brzmi świeżo, energicznie, pomysłowo.

Niewątpliwą zaletą płyty “Dziewczyny” jest jego koncepcja. Wszystkie teksty związane są bowiem z przedstawicielkami płci pięknej. Nie są to jednak płytkie wynurzenia, typu: “zakochałem się, co ja teraz pocznę?” czy “cudownie tak oddychać przez różową słomkę”. Nie, nie, nie – to zupełnie inna jakość.

Poza tym, przy tworzeniu płyty, muzycy zaprosili do współpracy innych artystów, takich jak wokalistkę prezentującą dość spokojny repertuar – Karolinę Kozak, czy rapera Sokoła, którzy swoim udziałem ubarwili i uatrakcyjnili kilka piosenek. Świadczy to tylko o otwartości na muzykę i inspirowaniu się różnorakimi jej gatunkami przez zespół – co jest jak najbardziej pożądanym zjawiskiem wśród artystów.

Najlepsze jednak w tym wszystkim jest to, że cała najnowsza płyta jest do pobrania ZA DARMO na oficjalnej stronie http://www.oxygenmusic.pl/. Klikajcie więc i ściągajcie czym prędzej, bo naprawdę warto!

Anna Lenarcik


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (44 głosów, średnio: 7,98 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.