13.03.2015 17:15

Autor: Maria

Olivier Heim w Starym Klasztorze

Kategorie: Czytelnia, Relacje z koncertów

Wykonawcy:


Olivier Heim w Starym Klasztorze
Wrocław/10.03.2015

Kulturalny dancing

Kojarzycie te filmy, gdzie w pewnym momencie główny bohater pojawia się na spotkaniu/koncercie/dansingu i oczom widzów ukazuje się lekko dekadencki, prześmiewczo – szyderczy obrazek: on jeden na scenie, w koszulinie z podgiętymi rękawami, z gitarą, a obok stoi magnetofon,  z którego biedny skromny chłopiec na scenie puszcza smętne piosenki brzękając do tego na gitarze?

Troszkę tak mógł wyglądać koncert Oliviera. Pod warunkiem, że ktoś przebiegł przez salę Starego Klasztoru nie zatrzymując się na więcej niż dwa akordy lub będąc totalnym ignorantem. Dekadencka koszula, grzywka na bok, on, gitara i stolik. A pod scena pełen przekrój społeczny: młodzi, starsi, przy stolikach, z piwem, z kawą… Ciechocinek 2.0. Ale nie. Nie było prześmiewczo, nie było smętnie, nie było szyderczo ani biednie. Było za to bardzo lirycznie, spokojnie, lekko nostalgicznie. Było pięknie!

Tekst + foto: Maria Grudowska
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.