23.03.2015 22:33

Autor: Kuba

▶ Muse – “Dead Inside”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Muse – “Dead Inside”

Martwe granie.

Po konkretnie rockowym “Psycho”, na który składał się 16-letni riff Muse, przyszedł czas na pierwszy singiel właściwy z nadchodzącego albumu “Drones”. Bellamy tłumaczył, że “Dead Inside” stanowi początek opowieści o bohaterze, który poprzez wydarzenia w tym utworze, trafia do jednostki, w której odbywa się kojarząca się z “Full Metal Jacket” tyrada sierżanta znana z klipu do “Psycho”.

Brzmienie elektroniczne miało stanowić mniejszość na nowej płycie, a tutaj mamy do czynienia z ewidentnym kłamstwem. “Dead Inside” to kompozycja prowadzona wyraźnie w obręby lat 80-tych – głównie za sprawą synth-popowej melodyki i lekko funkującego basu. I co z tego? Skoro to jest po prostu okropnie oklepane. Mówię to jako osoba, która słucha Muse od dekady. Byłem w stanie przeżyć eksperymenty w postaci “Undisclosed Desires”, “Madness” czy nawet powstałe wraz Nero “Follow Me”. A tutaj słyszę, jak Matt Bellamy zamierza przywdziać okulary i nazywać siebie Bono Jr. Mówi się, że z czasem utwory podobają się coraz bardziej, kiedy się ich słucha – tutaj tak nie mam. Pierwsze kilkadziesiąt sekund zapowiadały kolejny kawałek stylizowany r’n'b. Dostaliśmy po prostu ładnie wyprodukowaną chałę. I jest mi strasznie przykro, że musiałem coś takiego napisać. Może “Drones” w całości będzie to w stanie zmienić. Premiera już 8 czerwca, a niecały tydzień później występ Muse w ramach Orange Warsaw Festival.

PS Na ostatnich koncertach zagrali dawno niegrane “Uno”, “Muscle Museum” czy “The Groove”. Rozumiem, że nawet przypomnienie sobie takich kawałków nie nastawiło nikogo z zespołu na granie ostrzej?

Kuba Serafin


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (5 głosów, średnio: 2,80 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.