16.10.2014 08:30

Autor: Kuba

♪ Mono – “Recoil, Ignite (Excerpt)”/”Where We Begin”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Mono – “Recoil, Ignite (Excerpt)”/”Where We Begin”

Piękno o dwóch twarzach.

Jeszcze w tym miesiącu doczekać się możemy dwóch(!) nowych albumów japońskiej grupy Mono. “The Last Dawn” i ”Rays of Darkness” to konceptualne wizje przeciwności uwielbiane przez zespół – radość i ból, nadzieja i depresja, miłość i nienawiść. Oba wydawnictwa będzie można usłyszeć już końcem miesiąca na płytach oraz 18 listopada na jedynym koncercie grupy w Polsce, który odbędzie się w warszawskiej Hydrozagadce.

“Where We Begin” reprezentuje lżejszy album – “The Last Dawn”, który opowiada “jaśniejszą” stronę – muzycznie zbliżony do poprzednich dokonań grupy, choć bez tak intensywnej aranżacji smyczków, jak miało to miejsce chociażby w “For My Parents” z 2012 roku. Słyszymy za to bardziej minimalistyczne podejście do samej struktury utworów i skupienie się na gitarowych melodiach, które na pewno będą lepiej oddane podczas koncertów, w końcu Mono rzadko kiedy występuje w towarzystwie orkiestry.

Za to “Recoil, Ignite (Excerpt)” pochodzi z “Rays of Darkness” – chyba najcięższego albumu w dorobku Japończyków, ponieważ po raz pierwszy od piętnastu lat zespół zrezygnował ze smyczków i skupił się na miotających, ciężkich riffach. Ponoć na albumie znajdzie się jeszcze wokalna niespodzianka w postaci Tetsu Fukagawy z grupy Envy - japońskiej legendy post-hardcore’u, więc w przypadku instrumentalnego grania (sam zespół mówi przecież o współczesnej muzyce klasycznej, a nie o post-rocku) możemy mówić o niemałej rewolucji.

Całość wychodzi 24 października, więc nasłuchujcie uważnie.

Kuba Serafin


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (Jeszcze nie oceniano)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.