07.12.2009 22:08

Autor: marcwandas

Mananasoko – “Uwaga kanibalizm”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


uwaga_kanibalizm_cover.jpg Mananasoko – “Uwaga, kanibalizm”
Ucho/2009

Mananasoko to jednoosobowy projekt Macieja Wojnickiego, który sam komponuje, gra na skrzypcach, śpiewa i okrasza całość elektroniką. Pochodzi z Sopotu. Opisuje swoją muzykę jako “melodramatyczny pop”. Zatrwożony tym faktem, odbębniwszy egzamin z MySpace’a, przechodzę do właściwej części recenzji. 

Oto i ona.

Nasz solista gra zwykłą muzykę towarzyszącą, opierając się najwyraźniej na przeświadczeniu, że rozmyte smyki + subtelna elektronika to przepis na oczarowanie słuchacza. I nie powiem, że to nieładne. Nie powiem też, że (przynajmniej po części) nie wyszło. Jednak na razie nie widzę w tym wyraźnie zarysowanego pomysłu na własną twórczość. Brzmi podobnie do co bardziej miniaturowych Sigurów i co bardziej miniaturowych kompozycji Patricka Wolfa. Kawałki podobne do tych, które dostajemy na “Uwaga kanibalizm” mogłyby na długograju co najwyżej ładnie uleżeć się w dziurach między utworami tworzącymi podstawę albumu, ale nie tę podstawę budować.

Jednak mnie ta muzyka irytuje z innego powodu. Teksty, niestety, są na poziomie gimnazjalisty (“Ja mam poważny problem, a ty mnie nie rozumiesz“, i jeszcze to zapętlone 23 razy), wyśpiewane jak na podstawówkowej akademii.

Typowa sypialniana produkcja, po której nie można się spodziewać więcej niż zapełnianie tła. Tyle na razie o twórczości Macieja Wojnickiego.

Marcel Wandas


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (6 głosów, średnio: 6,67 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.