12.08.2016 07:07

Autor: Szymon

▶ Mai Kino – “The Waves”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Mai Kino – “The Waves”

Wyłonić się z mroku.

Muszę przyznać, że mam słabość do utalentowanych wokalistek. Uległem niewątpliwemu czarowi pochodzącej z Lizbony Mai Kino przeszło rok temu. Rzuciła na mnie urok kompozycją “Burn”. Słuchając kolejnego utworu pt. “June” czułem się jak w maju. Teraz fascynacja przerodziła się w większe uczucie. “The Waves” to najbardziej osobista i wyrazista kompozycja jej autorstwa. Odsłania się przed słuchaczami dosłownie i w przenośni. W wyreżyserowanym przez siebie wideoklipie Mai Kino powoli wyłania się z mroku, wije jakby chciała zerwać krępujące ją niewidzialne więzy. W sferze muzycznej zgrzytliwe dźwięki elektroniki i pocięte sample wokalne szamocą się z podlaną optymizmem i delikatnym głosem folkową balladą. Wyczuwalne jest drżenie i niepewność co nastąpi, gdy naprawdę zrobi się jaśniej. Czy nie wygodniej będzie postać jednak w ciemności?

Szymon Matlak


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (Jeszcze nie oceniano)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.