11.09.2011 11:15

Autor: Łukasz Mróz

Lenny Kravitz – “Black and White America”

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


Lenny Kravitz – “Black and White America”
Roadrunner / 2011

Hit za hitem.

Bałem się dotykać tego albumu, oj bałem… Dlaczego? Bo patrząc na sam tytuł domniemałem, że będzie to przepełniony patetycznymi tekstami nudny twór, traktujący o problemach rasistowskich dzisiejszej Ameryki. Myliłem się, więc biję się w moją lichą klatę. Co prawda tytuł faktycznie ma związek z filmem dokumentalnym, obejrzanym przez Kravitza w telewizji, który dotyczył wspomnianego wyżej problemu rasizmu po wyborze Baracka Obamy na prezydenta. Album nie ma jednak na celu poruszać sumień i ciągnąć ludzi do konfesjonału. Ma raczej dodać każdemu otuchy i po prostu wywołać uśmiech na twarzy.

Sam do fanów Kravitza nigdy nie należałem i należeć pewnie już nie będę, ale rzeczą, która zawsze ujmowała mnie w tym gościu, była muzyczna wielobarwność. Jednym to pewnie zdecydowanie przeszkadza, mnie natomiast ani trochę. Uwielbiam ludzi prezentujących eklektyczne podejście do muzyki, a takim właśnie człowiekiem bez wątpienia jest Lenny Kravitz. Na jego nowym krążku znowu znajdziemy zarówno cięższe gitarowe riffy, jak i subtelne ballady czy zdecydowanie soulowe klimaty.

Zawsze po przesłuchaniu świeżo wydanej płyty zastanawiam się, który z kawałków poleciłbym dobremu znajomemu. Po muzycznej konsumpcji “Black and White America” siedziałem przez chwilę i pomyślałem nagle: “Cholera! Ten album nie ma słabszych utworów? Wszystkie są potencjalnymi hitami”. Na przekór więc zamieszczam niżej utwór, który został przez niektórych uznany za jeden z najsłabszych, choć ja sam od takich epitetów w przypadku tego cacka bym stronił. (“Rock Star City Life” poniżej). Oceńcie sami, jak Wam się podoba i niechże to będzie miarą tego, jak znakomita jest cała reszta albumu.

Łukasz Mróz


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (10 głosów, średnio: 7,80 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.