07.01.2014 17:00

Autor: Szymon

♪ Kwabs – “Spirit Fade”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy:


Kwabs – “Spirit Fade”

Niebiański głos.

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak mógłby brzmieć śpiew anioła? Otóż, słuchając utworu “Spirit Fade” Kwabeny Adjeponga, szerzej znanego jako Kwabs, przez chwilę pomyślałem, że właśnie tak. Równie przejmującego głosu nie słyszałem już od dawna. Moja dusza uleciała ku niebu, a ciało wraz z nią.

W muzyce Kwabsa wyraźnie wyczuwalne są odwołania do jego afrykańskich korzeni oraz wpływ r’n'b i gospel (stąd zapewne bierze się owo wrażenie niebiańskości). Poruszający wokal w “Spirit Fade” został “umocowany” w bardzo rozległej przestrzeni. Słychać liczne pogłosy, stuki, trzaski oraz trzymający utwór w ryzach dźwięk organów. Wykorzystane instrumentarium przypomina nieco to używane przez zespół Junip, a nastrojowość kompozycji przywodzi na myśl twórczość Jamie’ego Woona. Do tego, by niebo zstąpiło na ziemię, brakuje już tylko debiutanckiej płyty Kwabsa, która zgodnie z zapowiedziami Atlantic Records ma pojawić się na początku 2014 roku.

Szymon Matlak


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (4 głosów, średnio: 8,00 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.