14.11.2013 20:00

Autor: Mateusz Grzeszczuk

Koncert dla dojrzałych mężczyzn

Kategorie: Czytelnia, Relacje z koncertów

Wykonawcy:


Koncert dla dojrzałych mężczyzn
13.11.2013/Lublin

Waglewski/Fisz/Emade w Teatrze Starym w Lublinie.

To był jeden z koncertów, na których przekonałem się jak bardzo ważna jest rola i gra świateł. Jak ważne jest budowanie klimatu i korespondowanie z tekstem, melodią. Warunki do tego były świetne, a to dlatego, że występ miał swoje miejsce w Teatrze Starym w Lublinie – drugim najstarszym obiekcie teatralnym w Polsce. Nowoczesnym, odrestaurowanym, budującym szczególny nastrój i kontakt artysty ze słuchaczem.

Nie jestem przyzwyczajony, aby przy tego typu koncertach siedzieć na specjalnie przygotowanym miejscu. Wyprzedane zostały wszystkie bilety, aczkolwiek chyba nikt nie był przytłoczony liczbą osób na sali. Nie był to jednak koncert wielopokoleniowy. Większą część widowni stanowili już starsi, którzy nazwisko Waglewski kojarzą z zespołem Voo Voo. Lubelski koncert był trzecim po Kętach i Sopocie w ramach trasy koncertowej płyty “Matka Syn Bóg”.

Pierwsze słowa, które cisną mi się na podsumowanie tych 90 minut: to była prawdziwie męska muzyka. Najbardziej męski, przemyślany projekt, jakiego od dłuższego czasu miałem okazję słuchać. Bez zbędnych słów, fajerwerków i komentarzy pomiędzy utworami. Moment w którym słuchasz muzyki, ale zapominasz o artyście. Tego wieczoru mieliśmy do czynienia z doświadczoną formacją w której obowiązku leży grać świetne koncerty. Materiał miał dotyczyć spraw ważnych, ale w wypadku Waglewskich, został potraktowany z dużym dystansem. Koncert był potwierdzeniem tego, że muzycy znaleźli wspólny język muzyczny. Klarowny, sterylny, chciałoby się dodać – rodzinny. Blues, country, folk i oczywiście klasyczny rock. Ten wieczór po raz kolejny uświadomił mi, że Waglewscy nie dadzą się zaszufladkować.  Cieszę się, że byłem świadkiem międzypokoleniowej podróży, pełnej refleksji, ambiwalentnych dźwięków. Brawo!

Mateusz Grzeszczuk
Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.