17.12.2013 08:00

Autor: Ewelina

Kixnare – “Red”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


Kixnare – “Red”
U Know Me/2013

Bujający chill.

Kixnare’a pamiętam jeszcze z kawałka “Tymy”, który wyprodukował dla Te-Trisa w 2004 roku. Już wtedy można było zauważyć jego fascynację elektronicznym brzmieniem. Na kilku kawałkach dla Eldo na płycie “27″ (2007) pokazał natomiast, że jest mistrzem perkusjonaliów.

Jego pierwsze, bardzo hip-hopowe wydawnictwo – “Class of 90’s” ujrzało światło dzienne w 2007 roku. 3 lata później wydał “Digital Garden”, który był dużo bardziej elektroniczny i mniej przebojowy. Tegoroczny “Red” jest w pewnym sensie jego odwrotnością. Kixnare skupił się tu bardziej na sekcji rytmicznej i nowoczesnym, klubowym brzmieniu.

Na płycie mamy do czynienia z głębokimi basami i ciekawymi atmosferycznymi wstawkami. Niemal w każdym kawałku występuje wymyślna linia perkusyjna. Najlepiej jest to widoczne w “Chicago Bulls”, “Goin’ Home” i “Automatik”. Kixnare wykorzystuje też wokalne sample, np. w “Q&A”. Jego utwory zabarwione są też soulem i r&b (“No More”, “Gucci Dough”). Bardzo przestrzenny jest numer otwierający płytę, czyli “Echoes”. Podobnie jest z kawałkiem “Mindfuck”, który jest bardzo ambientowy. Najbardziej zaintrygował mnie utwór “Red Dreams”, gdzie na początku mamy prosty elektroniczny beat, który później przekształca się w genialny chilloutowy jungle.

Producent przebył długą drogę od typowych hip-hopowych beatów do elektronicznych melodii naszpikowanych werblami. Brzmienie płyty “Red” jest bardzo świeże. Kixnare czerpie pełnymi garściami z wyspiarskich chwytów muzyki elektronicznej łącząc je ze swoim zamiłowaniem do połamanych beatów. Dało to świetne efekty, które powinny znaleźć się w rocznych podsumowaniach.

Ewelina Malinowska


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (10 głosów, średnio: 8,60 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.