09.10.2014 08:00

Autor: Weronika

Karen O – “Crush Songs”

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


Karen O – “Crush Songs”
Cult/2014

Płyta o stłumionych uczuciach.

Po przesłuchaniu piosenki “Rapt”, promującej nowy album Karen Lee Orzolek, ogarnął mnie przedwczesny entuzjazm. Już dawno nie słyszałam tak prostego, surowego utworu, który trafia w samo sedno. Tylko gitara i zachrypnięty, gorzki wokal. Lecz z jakiegoś powodu zachwyt “Crush Songs” trwa tyle, co tytułowe zauroczenie.

Album brzmi niczym próby przed właściwymi nagraniami, które zostały zagrzebane gdzieś w studyjnym archiwum i odkopane po latach. Jest to całkiem oryginalny pomysł, ale sprawia niestety, że wiele z piosenek na płycie bardzo na tym traci. Aż chciałoby się wycisnąć coś więcej z niektórych, uroczych melodii (“Rapt”, “Comes the Night”), a inne, mniej urocze melodie, po prostu wcisnąć pod stół mikserski i o nich zapomnieć. Może to ten dziwny filtr, który daje wrażenie, jakby Karen śpiewała spod prześcieradła, ale uczucia na “Crush Songs” są zduszone i wychodzą na powierzchnię tylko w kilku delikatnych momentach.

Wszystkie piosenki na płycie zostały skomponowane przez Karen, oprócz kompozycji The Doors, “Indian Summer”. Utwór stylistycznie sklejony z resztą repertuaru, lecz niestety brutalnie zabity i zgnieciony. Skrócony o połowę i wepchnięty na bezosobowy koniec.

Widać, że Karen miała potrzebę się wyciszyć po tym, jak na koncertach Yeah Yeah Yeahs szaleje i zjada mikrofony. Udało jej się stworzyć płytę bardzo intymną, miejscami nawet elektryzującą, niczym nastoletnia miłość, która jednak wypala się tak szybko, jak się zjawiła.

Weronika Makowska


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (4 głosów, średnio: 4,25 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.