12.11.2010 23:37

Autor: Krzysztof Kowalczyk

Karate Free Stylers – “At Least We Are Able to Breathe” EP

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


okladka3poprawka.jpg Karate Free Stylers – “At Least We Are Able to Breathe” EP
wyd. własne/2010

Gitary, dużo gitar.

Nie zazdroszczę chłopakom z Karate Free Stylers – brudne, garażowe i przede wszystkim gitarowe granie nie jest tym, co ostatnio jest w Polsce na fali. Nie pomaga nawet fakt, że dobrych kapel tego typu jest na rodzimej scenie coraz więcej. Cóż zrobić, trzeba czekać aż syntezatory się wszystkim znudzą.

Za pomocą EP-ki “At Least We Are Able to Breathe” olsztynianie próbują powiedzieć, iż potrafią wiele, znacznie więcej niż udało im się zmieścić na krążku. Na sam początek idzie “Intro” z ambientowymi szumami, rozlazłym tłem oraz pojedynczymi akordami gitary – Christian Fennesz jak się patrzy. Potem swoich podpiętych do szeregu efektów wioseł używają równie pomysłowo: post-rock z fragmentami bliżej niesprecyzowanych anglojęzycznych nagrań, zwykła hard-rockowa piosenka, jak i ściany gitar w stylu A Place To Bury Strangers, na których zresztą grupa sama się powołuje.

Właśnie, zwykła hard-rockowa piosenka. “Beyond Railways” jest najsłabszym z kawałków z powodu swojej oczywistości, w dodatku nie posiadając nawet odpowiedniego kopa. Na przeciwnym biegunie leży najbardziej przebojowy numer EP-ki, czyli “Out of the Unknown”. Do radiowej Trójki z tym panowie, niech Polska usłyszy trochę porządnego hałasu. Jakiś czas temu poszła plotka, że podobno moda na lata 90. i przesterowane gitary ma niebawem wrócić. Oby okazało się to prawdą, gdyż wtedy znacznie więcej osób będzie miało szansę usłyszeć gitarowy jazgot w wykonaniu Karate Free Stylers.

Krzysztof Kowalczyk

PS Na profilu MySpace zespołu do odsłuchania jest cała EP-ka.


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (14 głosów, średnio: 7,64 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.