10.10.2010 10:22

Autor: Michał Wieczorek

Justin Sandercoe – “Small Town Eyes”

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


small-town-eyes.jpg Justin Sandercoe – “Small Town Eyes”
Ocean Reds/2010

Nauczyciel gry na gitarze postanawia nagrać własną płytę.

Młodzi adepci sześciostrunowców w dzisiejszych czasach sięgają przede wszystkim do przepastnych zasobów internetu. Strony z tabulaturami można liczyć w tysiącach. Strony z filmikami instruktażowymi w setki. Jedną z takich stron, popularną w Zjednoczonym Królestwie, prowadzi nasz bohater. Dzięki tej stronie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych nauczycieli gry na gitarze, uczy także muzyków, jak Katie Meluę. Nie dość, że uczy ją do dziś, to jeszcze przez jakiś czas grał w jej zespole i napisał jej kilka piosenek.

Wpajanie wiedzy anonimowym użytkownikom internetu, uczenie gwiazd i jeżdżenie w trasy nie wystarczało Justinowi. Jak każdy muzyk myślał o własnej płycie. Pracował nad nią w wolnych chwilach. Wyszedł mu album spokojny, wyciszony, akustyczny. Bez zbędnych fajerwerków, co często jest zmorą dobrze wyszkolonych gitarzystów. Sandercoe nie skupia się na wymiataniu, ale na klimacie i piosenkach, co można, a nawet trzeba zapisać “Small Town Eyes” na plus.

Piosenki, niestety, nie są wybitne, to raczej muzyka tła, część wpada jednym uchem, a drugim wypada. Nie można im za to odmówić uroku, nawet jeśli po pięciu minutach większość wyparowuje z głowy. Jednym z wyjątków jest “Imperfect”, żywsza, z harmonijką ustną, która nadaje jej kolorytu i rozpoznawalności. Pozostałe piosenki to poetyckie, stonowane akustyczności. Justinowi towarzyszyli muzycy sesyjni, więc o technicznych mankamentach czy wpadkach nie ma mowy. Co z tego, skoro “Small Town Eyes” brakuje wyrazu.

To dobra płyta, żeby posłuchać w pociągu, podczas sprzątania, nie można spodziewać się po niej zbyt wiele, to nie jest płyta roku, miesiąca, tygodnia czy nawet dnia. To po prostu przyjemne pięćdziesiąt minut.

Michał Wieczorek


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (2 głosów, średnio: 6,50 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.