06.12.2010 23:22

Autor: Łukasz Stasiełowicz

Junip – “Rope & Summit”

Kategorie: Utwory, zagraniczne

Wykonawcy: |


Junip – “Rope & Summit”

junip.jpg Grupa José Gonzáleza istnieje od dawna (1998/1999 – sami członkowie nie są pewni), lecz do wydania debiutanckiego albumu doszło dopiero we wrześniu 2010 roku. Przyczyna dobrze znana – sukces solowy Szweda. Ekstensywne i intensywne koncertowanie, masa promocyjnych zajęć. Ponadto perkusista Elias Araya studiował w latach 2001-2005 sztukę w Norwegii i Finlandii. Drogi muzyków na chwilę się rozeszły. W 2005 roku znaleźli co prawda czas na nagrania, ale przebiegało to tak powoli, iż skończyło się na EP “Black Refuge”.

Dopiero po wydaniu kolejnego solowego albumu Gonzáleza projekt Junip stał się priorytetem. Miesiące pracy, improwizacji. Próba świadomego stąpania na granicy upartości i perfekcjonizmu zakończyła się sukcesem, bo w końcu coś powstało. Efekt nie odstaje zanadto od dotychczasowej solowej twórczości sympatycznego ateisty. Brzmienie urozmaica niewątpliwie syntezator Mooga, którym posługuje się trzeci członek grupy Tobias Winterkorn. Utwór “Rope & Summit” jest jednym z najbardziej przebojowych spośród zgromadzonych na krążku. Atutem albumu jest przede wszystkim łagodny klimat, wzbogacony czasami zaskakującymi dodatkami.

Łukasz Stasiełowicz


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (8 głosów, średnio: 8,63 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.