14.07.2008 19:32

Autor: zukosoczek

Julia Marcell – “It Might Like You”

Kategorie: Albumy polskie, Recenzje

Wykonawcy:


Julia Marcell – “It Might Like You”
Galapagos Music/ 2009

Julia i smyczki

Takie debiuty nie zdarzają się codziennie. Julia Marcell – właścicielka pięknego głosu, utalentowana wokalistka i kompozytorka wydała swój pierwszy album – “It Might Like You”.

Kiedy dowiedziałam się, że Julia Marcell to polska artystka, nie mogłam w to uwierzyć. I wiem, że nie ja jedna zareagowałam w ten sposób (poczytajcie komentarze na last.fm!). Nie, nie oznacza to, że nie ma na polskiej scenie muzycznej dobrych artystek. Chodzi po prostu o to, że muzyka Julii jest na światowym poziomie. Julia Marcell – wokalistka i kompozytorka stała się muzyczną sensacją jeszcze przed wydaniem swojej debiutanckiej płyty. W październiku 2007 roku dzięki swoim fanom zebrała $50.000 na nagranie albumu za pomocą serwisu Sellaband. I tak powstał krążek “It Might Like You” – niesamowite połączenie brzmienia rodem z filharmonii, pięknych smyczków i fortepianu z elementami popowo-folkowymi. No i oczywiście wokal Julii – piękny, czysty głos, w którym można się zasłuchać.

O tej płycie ciężko mówić inaczej jak: wydarzenie. Świadczy o tym sposób, w jaki album powstał – to przecież sami fani postanowili przeznaczyć swoje pieniądze na coś, czego chcą słuchać, ale i nowatorstwo brzmieniowe. Dawno nie słyszałam tak doskonałego połączenia smyczków i fortepianu z taneczną swobodą i luzem. I pozostaje tylko wyrazić głębokie ubolewanie, że nie znalazł się do tej pory żaden polski dystrybutor TAKIEJ muzyki naszej utalentowanej rodaczki z Olsztyna. Zainteresowanym polecam odwiedzenie strony amazon.com, gdzie można nabyć krążek.

Eliza Gaust


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (44 głosów, średnio: 7,95 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.