09.07.2010 23:24

Autor: Michał Wieczorek

Jack Johnson – “To The Sea”

Kategorie: Albumy zagraniczne, Recenzje

Wykonawcy:


jack-johnson-to-the-sea-cover-art.png Jack Johnson – “To The Sea”
Universal Records / 2010

Szósta płyta surfera z Hawajów tak, jak pięć poprzednich jest całkowicie przewidywalna, choć nie można jej odmówić pewnego uroku.

Spójrzmy prawdzie w oczy, Jack Johnson nie jest artystą wybitnym, ale i nie ma aspiracji być kimś takim. Jego celem jest pisanie zgrabnych pioseneczek, która spodobają się zarówno panom w garniturach po czterdziestce, jak i tym trochę młodszym. Idolem nastolatek na pewno nigdy nie będzie, bo jest na to za grzeczny. I za stary.

Na swojej szóstej płycie, Johnson częściej podpina gitarę do wzmacniacza, czasem zdarzy mu się przekręcić gałkę przesteruj poza minimum, lecz to tylko drobne zabiegi estetyczne, niezmieniające nic w samych piosenkach. Ciągle jest to spokojny, gitarowy pop. Dość monotonny, choć Jack stara się monotonię przełamać na różne sposoby. Nie za wszelką cenę, bo wie, że ten brak zaskoczeń i przewidywalność paradoksalnie są jego zaletami. On nie nagrywa wielkich płyt, tylko takie, których najlepiej słucha się siedząc na ławce w parku albo gra razem ze znajomymi przy ognisku na plaży.

Ogromną zaletą piosenek Jacka jest ich urokliwość. Nie nachalna, sztuczna, ale naturalna i przyrodzona Hawajczykom. Świat jest przecież piękny, czemu więc śpiewać smutne piosenki – taka idea przyświeca Johnsonowi na wszystkich jego płytach. I, od razu po włączeniu tej płyty, od razu poprawia mi się humor i na jakiś czas zapominam, że to jego kolejna bardzo podobna płyta.

To dobry album dla zmęczonych pędzącym życiem, zmieniającymi się trendami. Pozostałych zwyczajnie znudzi.

Michał Wieczorek


Oceń album:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (2 głosów, średnio: 7,50 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.