17.11.2014 08:00

Autor: Ilona

♪ Grzegorz Turnau – “Ledwie Chwila”

Kategorie: Utwory, polskie

Wykonawcy:


Grzegorz Turnau – “Ledwie Chwila”

Nowa płyta tym razem nie będzie o Krakowie.

Piosenka zapowiada album “7 widoków w drodze do Krakowa”, którego premiera nastąpi 28 listopada. Płyta to zbiór tekstów napisanych przez poetę Bronisława Maja, ale zawiera też wiersz Horacego, księdza Macieja Sarbiewskiego pt. “Życie wieśniacze” jak i samego Turnaua. Łącznie znalazło się na niej 13 kompozycji, które zostały zainspirowane odkrytymi w pałacu Mieroszewskich w Krakowie freskami z połowy XIX w. Jak powiedział sam artysta, nowe wydawnictwo nie opowiada o jego ulubionym mieście: Kraków pełni tu rolę miejsca, do którego się nigdy nie dociera, utraconego raju, a może nierealnego, idealnego miejsca, ku któremu można jedynie dążyć. To są widoki w drodze do Krakowa, a nie widoki z Krakowem w tle.

Ilona Nieroda


Oceń utwór dnia:


zabronione przez Konwencję Genewskączy jest na sali lekarz?droga przez mękęciężko przebrnąćmogło być gorzej, ale lepiej teżwitamy po jasnej stronie księżycahigh five!jizz in my pantsbogiJohn Lennon może tylko pozazdrościć (2 głosów, średnio: 7,50 / 10)Dodaj komentarz

Piotr Rogucki- ogldaj minikoncert
 

Uwolnij Muzykę - muzyczny serwis internetowy, muzyka alternatywna, polska muzyka, teledyski, wideoklipy, recenzje, wydarzenia muzyczne.

Copyright © 2008-2016 Uwolnijmuzyke.pl . Wszelkie prawa zastrzeżone.